Freiburg
Freiburg 1:2 Bayern
Bayern

Dario Dodić • petak, 20.01.2017.

Nogometaši Bayerna pobjedom su otvorili natjecanje u Bundesligi u 2017. godini. Na otvaranju 17. kola zahvaljujući genijalnosti Roberta Lewandowskog preokrenuli su rezultat protiv Freiburga i u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede 2:1...

Tri boda su u džepu i to je jedino važno Bayernu. Na gostovanju kod Freiburga očekivali su Bavarci puno lakšu pobjedu, no čini se da im zimska pauza nije dobro sjela, uz puno su muke tek u sudačkoj nadoknadi došli do sva tri boda zahvaljujući spretnosti odličnog Roberta Lewandowskog.

U 80. utakmici u Bundesligi poljski je reprezentativac postigao svoj 60. i 61. pogodak u natjecanju, dvama je pogocima preokrenuo rano vodstvo Freiburga i odveo Bayern do pobjede.

Domaćini su poveli već u četvrtoj minuti, nakon nekoliko brzih duplih paseva sam se pred Neuerom našao Haberer i smireno poentirao u donji lijevi kut Bayernovog gola za neočekivano vodstvo domaće momčadi.

Bayern nije impresionirao, nije to bio onaj stroj koji inače melje ovakve protivnike, ali zahvaljujući Lewandowskom posljedica po bodovni konto nije bilo. Izjednačili su Bavarci u 35. minuti, s lijeve je strane korner izveo Costa, na pravom je mjestu bio Poljak i nogom matirao Schwolowa. Dirao je domaći vratar loptu, ali nedovoljno da ne uđe u gol.

Pamtit će Freiburg priliku iz 84. minute kada su možda mogli i do sva tri boda. S 25 metara opalio je Philipp, lopta je fijuknula pokraj desne vratnice.

Činilo se da će susret završiti bez pobjednika, a onda je po drugi puta na scenu stupio Lewandowski. S lijeve je strane svijeću u šesnaesterac poslao Ribery, Lewandowski okružen domaćim braničima prima loptu prsima, zatim tehnicira nogom i iz druge pogađa donji lijevi kut za veliko slavlje Bavaraca. Mogao je Robben u posljednjoj minuti dokrajčiti Freiburg, ali promašuje prazan gol.