Las Palmas
Las Palmas 1:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Dario Dodić • petak, 20.01.2017.

Deportivo La Coruna na gostovanju je kod Las Palmasa lijepim pogotkom Florina Andonea došao do vrijednog boda na otvaranju 19. kola Primere...

Nogometaši Las Palmasa žalit će prokockane bodove na svom Estadiju de Gran Canarija protiv Deportiva iz La Corune. Vodili su favorizirani domaćini 56 minuta da bi im jedan bljesak gostiju s bodovnog konta skinuo dva već upisana boda.

Ne može se reći da je Las Palmas, za koji je od prve do 85. minute igrao Marko Livaja, bio bolja momčad, barem ne kada su u pitanju konkretne prilike, ali do kritične 69. minute nije izgledalo kao da bi gosti mogli ugroziti Varasov gol. Ipak, iz prve prave prilike lijepim su golom došli do boda.

Poveo je Las Palmas u 13. minuti, Mateo Garcia dočekao je jedan odbijanac gostujuće obrane, opalio iz prve s 12-ak metara, lopta je na putu do gola promijenila smjer diravši jednog braniča i Las Palmas je poveo. Da bi stvar bila još zanimljivija bio je to prvi ikad udarac u okvir gola i prvi gol u Primeri mladog Garcije.

Ipak, Las Palmas nije izdržao do kraja, u 69. minuti fantastičnu dugu loptu šalje Emre Colak, loptu koja preskače posljednjeg braniča domaćih i dolazi pred noge Andoneu koji lijepo i silovito pogađa gornji lijevi kut Varasovog gola za konačnih 1:1.

U samoj završnici domaći je kapetan Aythami u razmaku od samo pet minuta zaradio dva žuta, odnosno crveni karton, ali Deportivo nije opasnije priprijetio do kraja susreta.