Liverpool
Liverpool 2:3 Swansea City
Swansea City

Marjan Kreševac • subota, 21.01.2017.

U prvom susretu 22. kola Premiershipa Liverpool je na svom Anfieldu ugostio posljednjeplasiranu momčad, Swansea. Nakon 54 minute Redsi su zaostajali dva pogotka, uspjeli doći do izjednačenja, ali samo da bi zbog loše reakcije obrane na kraju izgubili 2:3...

Susret na Anfieldu bio je od velike važnosti za obje momčadi, Liverpoolu je nakon remija na Old Traffordu pobjeda u ovom susretu bila nužna za nastavak lova na prvo mjesto, a gostima iz Swanseaja za pokušaj odvajanja s dna tablice. Iako su im bodovi bili jako bitni domaći su ušli mlako u susret, uvjereni da će Swansea položiti oružje i prije prvog sučevog zvižduka.

Dogodilo se upravo suprotno, gosti su prepustili posjed i inicijativu, čvrsto stali ispred svog vratara Fabianskog i vrebali svoje prilike iz polukontri i kontri. Redsi u prvom dijelu nisu našli lijek za takvu gostujuću igru, dok su jedni kao Coutinho stajali preduboko, drugi poput Firmina preširoko, a treći poput Milnera nisu uspjeli spojiti dva dobra dodavanja za redom.

Imali su domaći neke poluprilike od kojih su najizglednije bile one Emrea Cana glavom iz devete minute i škarice Lallane iz 18. minute, ali iako najizglednije u obje situacije lopta je otišla visoko preko grede. Šest udaraca Liverpoola u prvom dijelu, a od toga niti jedan u okvir gola je ispod svake kritike za klub koji ima ambicije podići trofej na kraju sezone.

Dok su domaći pokušaji letjeli preko i oko gola gosti su bili malo precizniji, zatresli su vratnicu u 21. minuti. Tom Carroll zavukao se iza leđa domaće obrane i uputio udarac prema golu. Dejan Lovren ušao je u blok i skrenuo loptu u lijevu vratnicu na veliku sreću Mignoleta koji je već ležao u suprotnom kutu.

Nakon prvog dijela neki gledatelji nezadovoljno su kimali glavom, a nakon samo sedam minuta drugog na licima im se očitavao šok i nevjerica, njihovi ljubimci bili su u zaostatku od dva pogotka. Prvi je pao nakon samo tri minute igre i to iz prekida. Lovren je pokušao glavom vratiti jednu loptu svom vrataru no promašio je i gosti su dobili udarac iz kuta.

Sigurdsson je ubacio oštru loptu u šesnaesterac, Fernandez je nadvisio Lovrena i glavom spustio loptu za Llorentea koji s dva, tri metra špicom probija Mignoleta za erupciju oduševljenja na travnjaku i onom dijelu tribina koji podržava igrače u bijelim dresovima.

Navijači Swanseaja nisu prestali slaviti prvi gol, a njihovi ljubimci već su im servirali drugi. Caroll je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac gdje domaći braniči još jednom gube duel, ovoga puta od Llorentea koji glavom postiže svoji drugi pogodak na susretu.

Llorente je s dva pogotka doveo goste u vodstvo, a Firmino je sa svoja dva anulirao tu prednost. Prvo je u 55. minuti nakon ubačaja Milnera nadvisio Olssona i glavom pospremio loptu iza leđa Fabianskog, a u 68. minuti je lijepo prsima uštopao ubačaj Georginija Wijnalduma i nogom zakucao loptu za poravnanje rezultata.

Redsi su dobro izgledali u tim trenucima, pritiskali i željeli što prije doći do potpunog preokreta. Navijačima se polako vraćala krv u lica i kada su se počeli i oni nadati igrači su im priredili još jedan šok. Loša reakcija cijelog zadnjeg reda Redsa, Caroll je nanizao nekoliko braniča među kojima i Lovrena i prisilio Klavana da u pokušaju čišćenja idealno posluži Sigurdssona koji koristi poklon i vraća domaće nazad u rezultatski ponor.

Nisu domaći do kraja susreta uspjeli pronaći dovoljno snage, ali ni umijeća da dođu do još jednog poravnanja, morali su pognuti glave i čestitati boljima, a to je danas bio Swansea. Swansea se ovom pobjedom popeo na 17. mjesto i nakon dugo vremena pobjegao s posljednjeg mjesta i zone ispadanja, a Liverpool je s druge strane ostao na trećem mjestu sa sedam bodova manje od Chelseaja, ali i utakmicom više.

• qvestor23.01.2017. u 11:18
    Svi kiksaju i gube bodove osim Chelsea ako ovako nastave već u travnju će bit prvaci
    qvestor
  • Obrisan korisnik21.01.2017. u 19:41
    Di je sad onaj jazavac kaj prigovara za urotu sudaca protiv liverpoola, da li ste i danas oštećeni od sudaca? Ni vrhunski trener ne pomaže kad ima prosječne igrače osim par pojedinaca