RB Leipzig
RB Leipzig 3:0 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Dario Dodić • subota, 21.01.2017.

Težak poraz doživio je Eintracht Frankfurt na gostovanju kod drugoplasiranog RB Leipziga u prvom bundesligaškom nastupu u 2017. godini. Leipzig je slavio 3:0, a pobjedi je uvelike kumovalo isključenje gostujućeg vratara već u trećoj minuti...

RB Leipzig kod kuće još nije izgubio ove sezone, Red Bull Arena ostala je neosvojiva tvrđava i na otvaranju Bundeslige u 2017. godini, frankfurtski je Eintracht ispraćen s 3:0.

Ako su na otvaranju susreta i imali kakve-takve šanse, igrači Nike Kovača vrlo su brzo shvatili što ih čeka u Leipzigu. Nakon manje od tri minute ostali su s igračem manje, isključen je Lukas Hradecky. Sam je na njega krenuo Bernardo, činilo se da će Eintrachtov vratar prvi doći do lopte, no u ključnom se trenutku okliznuo i rukama namjerno uhvatio loptu izvan kaznenog prostora. Sve je bilo jasno, crveni karton čist kao suza.

Najgore od svega jest to što Hradecky nije svojim potezom spasio vrata gostiju. Iz tog prekida Leipzig dolazi do vodstva, strijelac je bio Marvin Compper. Mogao je Timo Werner vrlo brzo povećati na 2:0, no njegov je pokušaj obranio rezervni vratar gostiju Heinz Lindner. Dobro je Lindner reagirao i kod prvog pogotka, obranio je odličan pokušaj iz slobodnjaka, ali na odbijancu je prvi bio Compper.

Dok su još imali snage igrači Eintrachta uspijevali su ugroziti domaćeg vratara Gulacsija, no pogodak nisu postigli. Najbliže izjednačenju bili su nakon 25 minuta, dvaput je prijetio Ante Rebić, ali Leipzigov golman odlično reagira i otklanja opasnost.

U posljednjoj akciji prvog dijela Leipzig povećava na 2:0, Keita je ubacio iz slobodnog udarca, Werner glavom skreće loptu za sigurno vodstvo na poluvremenu.

U 67. minuti Lindner je ni kriv ni dužan i treći put kapitulirao, ovoga puta matirao ga je njegov suigrač Jesus Vallejo. Bio je to 54. autogol Eintrachta u Bundesligi, samo su oni i Werder postigli toliko puno autogolova.

Ante Rebić u gostujućem je sastavu igrao do 72. minute kada je Kovač umjesto njega ubacio Seferovića.