Dario Dodić • subota, 21.01.2017.

Odigrana su i posljednja dva subotnja susreta 19. kola Primere. Preporođena Valencia slavila je u gostima kod Villarreala, Alaves i Leganes odigrali su neriješeno, 2:2...

Nogometaši Valencije nastavili su s pozitivnim rezultatima u 2017. godini. Nakon remija s Osasunom uslijedile su i dvije pobjede, protiv Espanyola u prošlom kolu i večeras na teškom gostovanju kod Villarreala, koji je doživio prvi poraz u posljednjih šest prvenstvenih susreta.

U sadržajnoj i vrlo zanimljivoj utakmici Šišmiši su upisali pobjedu 2:0, iako je moglo biti još par pogodaka sa svake strane.

Bolje su utakmicu otvorili gosti, nakon nekoliko propuštenih prilika s obje strane Valencia dolazi do vodstva. Igrala se 35. minuta, večeras izvanredni Nani lijepo je prošao po lijevoj strani, a zatim vanjskim dijelom kopačke poslao loptu u srce domaćeg šesnaesterca, točno na noge Carlosa Solera, koji zabija svoj prvi gol u Primeri.

Samo sedam minuta kasnije Šišmiši su riješili pitanje pobjednika, inače sigurni vratar Villarreala Asenjo nepotrebno se pokušao driblingom otarasiti Santija Mine, koji mu krade loptu i poentira u praznu mrežu za 2:0.

Teško je uopće pobrojati sve prilike obje momčadi, pogotovo u nastavku u kojem je i Villarreal zaigrao puno bolje. Opasan je pred Valencijinim golom u nekoliko navrata bio Pato, ali mreže su do kraja susreta mirovale, Valencia sigurno grabi prema gornjem domu La Lige. U dresu Valencije debitirao je Simone Zaza, dobio je priliku u posljednjih desetak minuta, ali bez značajnijeg učinka.

All Goals & highlights - Villarreal 0-2... by claytonashurst

U zanimljivoj utakmici na Mendizorrotzi Alaves i Leganes uzeli su po bod, susret je završio 2:2. Dvaput su domaćini vodili i dvaput su se novaci u Primeri vraćali do izjednačenja, u konačnici se neriješen rezultat čini i najpoštenijim. Leganesu je ovo bio čak peti remi u posljednjih šest susreta u Primeri.

Poveo je Alaves već nakon deset minuta igre, nakon ubačaja s desne strane uz puno je sreće lopta došla do Laguardije, koji lijepim udarcem pod gredu dovodi domaćine u vodstvo.

Na odmor se ipak otišlo s neriješenim rezultatom, u posljednjoj minuti prvog dijela Machis proigrava Guerrera, koji iskosa s desne strane prizemnim udarcem šalje loptu u prvi kut Leganesovog gola.

Za novo vodstvo Alavesa zabio je Mendez glavom u 51. minuti nakon ubačaja Ibaija, bod Leganesu donio je Insua, također glavom, nakon kornera.