Monaco
Monaco 4:0 Lorient
Lorient

Petar Jenjić • nedjelja, 22.01.2017.

U prvom nedjeljnom susretu 21. kola Ligue 1 nogometaši Monaca nisu imali prevelikih problem protiv posljednjeplasiranog Lorienta, upisali su pobjedu 4:0 i vratili se na prvo mjesto ispred Nice i PSG-a...

"Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane", kaže jedna narodna poslovica. Tri uzastopna remija vodeće Nice iskoristio je Monaco koji je danas na domaćem terenu bez većih problema nadigrao posljednji Lorient, upisao treću uzastopnu pobjedu i došao na prvo mjesto s 48 bodova, dva više od Nice i tri od PSG-a. Za momčad iz Kneževine cijeli je susret branio Danijel Subašić i nekoliko je puta dobro reagirao na prilike Lorienta, ponajviše u drugom poluvremenu.

Ono što je trebalo biti početno ispitivanje snaga se odužilo na malo duži period. Domaćin je nastojao stvoriti pritisak na posljednju liniju posljednje momčadi lige, ali iz prvih 10-ak minuta tek vrijedi izdvojiti Falcaov i Bakayokov pokušaj glavom koji su otišli van okvira gola i nije stvorio problema za gostujućeg golmana, Lecomtea. Upravo je vratar Lorienta slabo reagirao u 24. minuti nakon jedne visoke lopte, izbio je tek do Boschilije koji kroz šumu nogu pronalazi put do mreže i dovodi Monaco u vodstvo.

Već nekoliko minuta kasnije domaćin dolazi do drugog pogotka. Bernardo Silva je lijepo prošao kroz sredinu, proigrao Boschiliju čiji udarac s ruba kaznenog prostora prolazi kroz noge Lecomtea i ulazi u mrežu. Ako je i bilo pitanje oko današnjeg pobjednika, to je bilo razriješeno u 37. minuti. Domaćin je još jednom imao vrlo slabu obrambenu reakciju, loptu je ukrao Falcao i opalio s ruba kaznenog prostora, pogodio vratnicu nakon čega se odbila do Germaina koji pogađa daljnji kut Lorientovog gola za svoj prvi pogodak nakon studenog prošle godine.

Cilj posljednje momčadi prve francuske lige u nastavku je susreta svakako bio da utakmicu zaključe s prihvatljivijim porazom, međutim nisu uspjeli jer je u 59. minuti svoj drugi gol na utakmici postigao Valere Germain i stavio točku na "i". Mogle su obje momčadi do pogotka u ostatku utakmice, ali se stanje na semaforu nije promijenilo.