Eibar
Eibar 0:4 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • nedjelja, 22.01.2017.

Nogometaši Barcelone bez većih su problema slavili u posljednjem nedjeljnom susretu 19. kola Primere, završilo je 4:0 za Barcu, Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta...

Eibar se na Ipurui držao tek pola sata protiv Barcelone. Doduše, u tom su periodu imali i dvije solidne prilike doći do vodstva, nisu ni gosti ostali dužni, ali mreže su mirovale sve do 31. minute.

Nakon pokušaja Luisa Suareza lopta se od braniča Eibara odbija do Denisa Suareza, koji iz prve s gotovo 25 metara šalje prizemnu loptu u donji lijevi kut Eibarovog gola za vodstvo Barcelone 1:0. Bio je to ujedno prvi gol Suareza u dresu Barcelone.

Držao se Eibar sve do 50. minute kada je Leo Messi praktički riješio pitanje pobjednika. S desne ga je strane lijepo pronašao visokom loptom Luis Suarez, Argentinac zabija ispod vratara Yoela.

Vrlo je brzo Eibar uzvratio, barem je tako izgledalo na prvi pogled. U 53. minuti zabija Adrian glavom no linijski je sudac ispravno dosudio da je igrač Eibara bio u zaleđu pa pogodak nije priznat.

Nakon toga igra Eibara se u potpunosti raspala. U 68. minuti u strijelce se upisao i Luis Suarez, oteo je loptu jednom braniču domaće momčadi na 30-ak metara od gola, sjurio se u šesnaesterac i poentirao u prvi kut za 3:0. U završnici susreta gol je upisao i Neymar za konačnih 4:0.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu, bio je vrlo dobar, a u 78. minuti imao je i odličnu priliku za postizanje pogotka, no njegov udarac zaustavio je Yoel.