Schalke 04
Schalke 04 0:1 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Dario Dodić • petak, 27.01.2017.

Nogometaši Eintrachta kojeg vodi hrvatski strateg Niko Kovač pobjedom su otvorili 18. kolo Bundeslige. Na gostovanju kod Schalkea slavili su s minimalnih, 1:0...

Važna tri boda u borbi za Ligu prvaka Eintracht je osvojio na Veltins Areni u gostima kod favoriziranog Schalkea. Iako prilika nije nedostajalo s obje strane bodove uzimaju gosti, pogotkom Alexandera Meiera.

Već u petoj minuti ponadali su se domaći navijači da su njihovi ljubimci poveli. Lopta je završila u mreži Eintrachta, "strijelac" je bio Burgstaller, ali pogodak nije priznat jer je igrač Schalkea bio u zaleđu.

Imao je Burgstaller još jednu priliku u prvom dijelu, odlično je reagirao gostujući vratar Lindner. Mogao je Branimir Hrgota dovesti prije toga goste u vodstvo, dobro je pucao, ali obrana blokira i lopta odlazi u korner.

Ključan trenutak dogodio se u 33. minuti, svi su očekivali da će iz slobodnjak s desne strane Hasebe ubaciti na skok u peterac, ali lukavi igrač Eintrachta šalje paralelu na nekih 12 metara od gola, pronalazi usamljenog Meiera koji prizemnim i vrlo preciznim udarcem šalje loptu u donji desni kut Schalkeovog gola za vodstvo Eintrachta.

Burgstaller je imao i u drugom poluvremenu dvije sjajne prilike za pogodak, ali nije bio njegov dan. S druge su strane Meier i Seferović mogli povećati vodstvo gostiju, no i ovako se igrači Nike Kovača s osmijehom na licu vraćaju u Frankfurt.

Ante Rebić nije konkurirao za sastav gostiju zbog prikupljenih žutih kartona.