Dario Dodić • subota, 28.01.2017.

Nogometaši Atletico Madrida pravim su čudom izvukli bod u gostima kod Alavesa u 20. kolu Primere, dok se Villarreal na svom stadionu vratio pobjedama, s laganih je 2:0 svladao Granadu...

Igrači Diega Simeonea su na Mendizorrotzi u gostima kod Alavesa odigrali jednu od najslabijih utakmica sezone. Sjajni domaćini dobar dio susreta sabili su igrače Atletico Madrida u svoj šesnaesterac i pravo je čudo da niti jedan udarac nije završio iza leđa Atleticovog vratara Moye.

Teško bi bilo pobrojati sve prilike domaćina koji su imali čak 61% posjeda lopte i 19 udaraca, u odnosu na samo osam pokušaja gostujućih igrača, ali nedostajalo je prisebnosti u završnici, Atletico se provukao i vraća se u Madrid s bodom iako je Alaves prikazanom igrom zaslužio sva tri.

Šime Vrsaljko dobio je priliku od prve minute i bio jedan od najboljih u redovima indisponiranih gostiju. Obrambene je zadatke odrađivao vrlo korektno, čak se u nekoliko navrata i pridružio napadu, ali Atletico danas nije bio raspoložen za napadanje.

Čak i u takvoj konstelaciji snaga najbolju priliku za sva tri boda imali su gosti, u 78. minuti kada je Gaitan izašao pred Pacheca, pokušao ga predriblati, ali vratar Alavesa lagano mu uzima loptu.

S druge strane, Alaves je nakon pola sata igre pogodio gredu, nakon ubačaja s lijeve strane okvir gola zatresao je Laguardia, na odbijancu je prvi bio Deyverson i s nekoliko metara šalje loptu pokraj gola.

Imao je i Camarasa nekoliko sjajnih prilika, ali lopta danas nije htjela u gol.

Alaves 0-0 Atletico Madrid - highlights - 28... by mohtv

U ranijem terminu Villarreal se lako obračunao s nemoćnom Granadom i s 2:0 uzeo sva tri boda na svom stadionu De la Ceramica. Od prve su minute domaći nogometaši krenuli uraganski, sa željom da isperu gorak okus domaćeg poraza od Valencije u prošlom kolu.

Prilika nije nedostajalo, no gotovo čitavo prvo poluvrijeme trebalo je igračima Villarreala da namjeste nišanske sprave. Poveli su u 42. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane iz slobodnog udarca lopta dolazi do Alvara, gostujuća je obrana zaspala, čak su trojica domaćih igrača bila neometana u šesnaestercu Granade, Alvaro pronalazi Bruna koji lagano poentira u praznu mrežu.

Niti nakon primljenog pogotka Granada nije opasnije priprijetila domaćinima, pobjedu Žute podmornice potvrdio je Alvaro u 73. minuti nakon što se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju.