Lyon
Lyon 1:2 Lille
Lille

Luka Medić • subota, 28.01.2017.

U 21. kolu francuske Ligue 1 Lille je pobijedio Lyona rezultatom 2:1, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Yassine Benzia...

Lyon je propustio priliku da se približi vodećem trojcu, u 21. kolu izgubio je na svom terenu od momčadi koja je utakmicu dočekala u donjem dijelu tablice. Lille je slavio 2:1 na teškom gostovanju te je tako povećao svoju prednost nad momčadima sa samog dna tablice.

U početku utakmice domaćin je bio bolja momčad. Nogometaši Lyona imali su veći posjed i stvarali su više prilika, no od ozbiljnijih pokušaja valja izdvojiti samo slobodni udarac Valbuene koji je završio na gredi. Lille je u utakmicu ušao u malo mirnijem ritmu, ali bio je strpljiv i čekao svoje prilike. Igrali su gosti na kontre i polukontre te su uputili više udarca prema golu od nogometaša Lyona.

Pred sam kraj prvog dijela Lille je poveo. Benzia se našao na udaljenosti od 20-ak metara i odlučio je isprobati svoj udarac. Iako se nije radilo o snažnom udarcu, uhvatio je vratara Lyona Lopesa na krivoj nozi i pogodio za 1:0. Do kraja poluvremena nijedna momčad nije stvorila ozbiljniju prijetnju pa se tako na odmor otišlo rezultatom 1:0 za goste.

Od početka drugog dijela nogometaši Lyona su pokušavali doći do pogotka kojim bi izjednačili rezultat, no sve njihove pokušaje zaustavljao je sjajni Enyeama. Najaktivniji Lyonovi igrači bili su Valbuena i Depay. Najveću priliku za izjednačenje Lyon je imao 20 minuta prije kraja susreta. Neugodan nabačaj Enyeama uspijeva obraniti, ali lopta ostaje u petercu, a na nju natrčava Valbuena i iz peterca od cijelog gola pogađa vratnicu. To je jedna od onih situacija za koju kažemo da ju je lakše zabiti, nego promašiti, no Valbuena je i to uspio.

I onda je deset minuta prije kraja utakmica riješena. Valbuena u svom kaznenom prostoru nespretno ruši Corchiju i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Benzia i sa svojim drugim golom na utakmici doveo je svoju momčad pred prag pobijede.

Samo pet minuta kasnije Lyon je konačno postigao gol. I to isto iz kaznenog udarca. Lacazette se našao između dvojice obrambenih igrača Lillea u kaznenom prostoru i pao na pod, a sudac je kao i na drugoj strani odmah i bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je sam Lacazette. Pokazalo se da je postigao samo počasni pogodak jer Lyon nije uspio izjednačiti.

Nakon 21. kola Lyon je ovim porazom ostao na četvrtom mjestu s 37 bodova te ima 11 bodova manje od vodećeg Monaca. Lille je upisao sedmu pobjedu u sezoni i sada ima 26 bodova, a od sedmog do 19. mjesta na tablici razlika je samo deset bodova. Čeka nas uzbudljiva završnica francuskog prvenstva, kako u borbi za prvaka tako i u borbi za opstanak.