Real Betis
Real Betis 1:1 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • nedjelja, 29.01.2017.

U podnevnom nedjeljnom terminu na Benito Villamarinu u Sevilli snage su u sklopu 20. kola Primere odmjerili Betis i Barcelona. U vrlo zanimljivom dvoboju Betis je imao tri boda u džepu do 90. minute kada je Luis Suarez donio bod Barceloni...

Da je Betis svladao Barcelonu bilo bi zasluženo, da je u konačnici Barcelona preokrenula Betis teško bi bilo reći da nije zasluženo, u konačnici su vjerojatno obje momčadi nezadovoljne bodom. Betis je imao sve u svojim nogama, igrali su bolje dobar dio susreta, imali bolje prigode, ali okvir gola i sjajni vratar Barcelone Ter Stegen bili su nepremostiva prepreka za Betisove napadače.

Do same završnice prvog poluvremena igrao je samo Betis, dominirali su terenom, kreirali prilike, ali nisu ih uspjeli pretočiti u pogodak. Prvu pravu priliku za Barcelonu imao je Neymar u 39. minuti. Bila je to lijepa akcija gostiju, od gola do gola, ali da ne uđe u Betisov gol pobrinuo se Adan obranivši Brazilčev pokušaj.

Završnica drugog dijela donijela je silna uzbuđenja, prvo je u 73. minuti Ceballosov pokušaj da dovede Betis u vodstvo zaustavila greda, a zatim je napokon Betis i poveo, posve zasluženo.

Igrala se 75. minuta, nakon ubačaja iz kuta s desne strane Ter Stegen slabo reagira u svom petercu, najbolje se snalazi Alegria i zabija za vodstvo Betisa 1:0.

Da je nogometne pravde i gol-tehnologije vodstvo Betisa trajalo bi tek nekoliko minuta, u 78. minuti linijski sudac nije vidio čisti gol Barcelone, lopta je bila u mreži dobrih pola metra, ako ne i više, no sudac je procijenio da je branič Betisa na vrijeme izbio loptu.

Ne možemo pričati o tomu što bi bilo kad bi bilo, s obzirom kako je Betis igrao možda bi došao do drugog pogotka, možda bi Barcelona upisala pobjedu, gosti će sigurno imati što prigovoriti sudačkoj organizaciji.

Betis je mogao i morao pitanje pobjednika riješiti u 82. minuti kada je Ruben Castro izašao oči u oči s Ter Stegenom, nije baš najbolje pucao i Barcin vratar obranio je njegov udarac. Kazna je uslijedila u 90. minuti, Leiva je izgubio loptu tamo gdje se lopta izgubiti ne smije, Messi pronalazi Luisa Suareza, koji Barceloni donosi bod.

Ivan Rakitić odigrao je solidnih 90 minuta za Barcelonu.