Real Madrid
Real Madrid 3:0 Real Sociedad
Real Sociedad

Marjan Kreševac • nedjelja, 29.01.2017.

Iako rezultat 3:0 to možda ne sugerira Real Madrid je uz dosta muke svladao Real Sociedad i pobjedom se odmaknuo na četiri boda ispred prvih pratilja, Barcelone i Seville, a ponajviše zahvaljujući dobrom nastupu Matea Kovačića koji je postigao prvi i asistirao za drugi gol...

Nakon što je Barcelona remizirala u svom susretu protiv Betisa Real je imao priliku pobjedom protiv Sociedada pobjeći na četiri boda prednosti ispred svojih najljućih rivala. Iako je takva misao bila vjerojatno prisutna u glavama igrača, svojim angažmanom na terenu nisu odavali takav dojam. Nije Real uspijevao nametnuti svoj način igre i zagospodariti terenom i loptom.

Koliko se Real mučio na početku susreta najbolje oslikava činjenica da je publika na Santiago Bernabeuu svoje najveće zvijezde Ronalda i Benzemu častila zvižducima za svaki loš potez na travnjaku. Gosti nisu stigli u Madrid igrati bunker već su prihvatili nadigravanje i to je stvaralo velike probleme u kreaciji domaćim igračima.

I onda napokon muke po Realu prekinuo je u 36. minuti Mateo Kovačić, Ronaldo je pronašao hrvatskog veznjaka na nekih 25 metara od gola, Kovačić se sjurio u kazneni prostor i udarcem po sredini gola svladao Gerónima Rullija. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a mogao je u 44. minuti kada je Juanmi s nekih sedam metara poslao loptu tik uz desnu vratnicu i uskratio gostima slast izjednačenja.

U 51. minuti susreta vidjeli smo zamjenu uloga, ovoga puta Kovačić se našao u ulozi asistenta, a Ronaldo se upisao među strijelce za udvostručenje domaćeg vodstva. Odlično proigravanje Kovačića za hladnokrvnu egzekuciju Portugalca u redovima Kraljevskog kluba. Kakvu je dobru utakmicu odigrao Kovačić potvrdila je i publika kada ga je ispratila pljeskom u 77. minuti kada je svoje mjesto na travnjaku prepustio Iscu.

Točku na i barem što se rezultatskog dijela tiče stavio je u 82. minuti Álvaro Morata. Nakon brzog kontranapada lopta je došla do Lucasa Vázqueza na desnoj strani, uslijedio je centaršut na drugu vratnicu i pogodak glavom Morate. Tresla se gostujuća mreža i u 90. minuti, ali pogodak s pravom nije priznat zbog zaleđa Ronalda.

Luka Modrić zbog ozljede nije konkurirao za ovaj susret.