Dario Dodić • nedjelja, 29.01.2017.

U derbiju 22. kola francuskog prvenstva Monaco je u sudačkoj nadoknadi uspio spasiti bod u gostima kod PSG-a. Nica se lako obračunala s Guingampom i bodovno izjednačila s Monacom na vrhu...

U derbiju 22. kola Monaco je u gostima kod PSG-a izvukao bod u trećoj minuti sudačke nadoknade. Obje su momčadi ušle u dvoboj s istim nizom, po tri pobjede u prvenstvu zaredom. PSG je slovio za favorita, ali s raspoloženim Danijelom Subašićem na golu i potentnim napadom kakav Monaco ima, rijetko tko je veliki favorit protiv njih.

Mora se priznati ipak da su Parižani imali više od igre, opasnije su prijetili, posebno Edi Cavani, ali hrvatski reprezentativni vratar sve je njegove pokušaje uspješno neutralizirao.

Pokušavali su kod Monaca Lemar i Falcao u drugom dijelu, ali bez prave opasnosti za domaćeg vratara Trappa, koji se u 53. minuti ozlijedio pa ga je na vratima zamijenio Areola.

Mogao je susret komotno završiti netaknutih mreža da glupim potezom Djibril Sidibe nije darovao domaćinima jedanaesterac. Ubačaj je stigao s desne strane, bilo je očito da će Subašić puno brže od Draxlera doći do lopte i izboksati je, Sidibe to nije tako vidio i nepotrebno ruši njemačkog internacionalca, sudac Schneider opravdano pokazuje na bijelu točku.

Subašić je otišao u lijevu stranu, Cavani poslao loptu u desnu, PSG je ni kriv ni dužan poveo. Ipak, Monaco u sudačkoj nadoknadi dolazi do boda, Sidibe je dodao do Bernarda Silve čiji udarac s 20 metara prolazi ispod Areoline ruke.

Nica je na svojoj Alianz Rivieri s 3:1 svladala momčad Guingampa i vratila se pobjedama nakon serije neriješenih rezultata koja ju je koštala prvog mjesta na ljestvici Ligue 1.

Ovog su puta Nicini napadači bili iznimno raspoloženi, a posebno je lijep bio prvi pogodak iz 11. minute. Krasno su kombinirali Plea i Eysseric, potonji fantastičnom asistencijom gura u šansu Pleu koji ne promašuje.

U završnici prvog dijela Nica je povećala vodstvo na 2:0, Souquet je s desne strane gurnuo loptu do Serija, koji uz pomoć jednog gostujućeg braniča od kojeg se lopta odbila zabija za velikih 2:0.

Nakon jedne pogreške domaćih igrača Guingamp smanjuje na 2:1 u 63. minuti. Presječena je lopta došla do De Pauwa, koji je iz prve šalje na Brianda, ovaj je lijepo prima prsima i zabija za tračak nade gostiju.

Nadu je ugasio Mario Balotelli, Souquet ga je lijepo proigrao, Balotelli izlazi sam na Johnssona i lagano zabija za konačnih 3:1.

Na vrhu su ljestvice bodovno poravnati Nica i Monaco, PSG zaostaje tri boda.