Las Palmas
Las Palmas 3:1 Valencia
Valencia

Dario Dodić • ponedjeljak, 30.01.2017.

Las Palmas i Valencia dvobojem su na Estadio de Gran Canaria zaključili 20. kolo španjolske Primere. U vrlo zanimljivoj utakmici Las Palmas je došao do sva tri boda, ali tek nakon što je Valencia ostala s igračem manje na travnjaku...

Četiri pogotka, od kojih je nekoliko bilo pravo malo remek-djelo, vidjeli su navijači u Las Palmasu u dvoboju istoimenog domaćina i Valencije. Šišmiši su došli u goste Las Palmasu s nizom od tri pozitivna rezultata, nakon remija protiv Osasune i pobjeda protiv Espanyola i Villarreala uslijedio je poraz na Kanarima.

Iako je Las Palmas dobar dio susreta bio nešto bolja momčad, koja je razigranom igrom podsjetila na prvih nekoliko kola kada su s razlogom bili pravo iznenađenje Primere, pitanje je kako bi se susret raspleo da Munir El Haddadi u razmaku od nekoliko minuta nije zaradio dva žuta, odnosno crveni karton.

Nakon prvih 20 minuta potrošenih na ispipavanje snaga Valencia je zabljesnula lijepom akcijom, prvom pravom na susretu, i povela u 21. minuti. Perez je sjajno uposlio Gayu, koji pravovremeno u sredini pronalazi Santija Minu, Valencijin napadač uklizava i šalje loptu iza leđa domaćeg vratara Varasa.

Las Palmas se u igru vraća krajem prvog poluvremena, Boateng kratko šalje loptu do večeras izvrsnog Jonathana Viere, ovaj s 20-ak metara skida paučinu s gornjeg lijevog kuta Alvesovog gola.

Ključan trenutak susreta dogodio se u 51. minuti kada je Munir zaradio crveni karton i ostavio igrače Valencije na cjedilu. Brzo je uslijedila i kazna, nakon prekršaja na Vieri Lemos iz slobodnjaka s 25 metara zabija još ljepše i preciznije od momčadskog kolege, Las Palmas okreće na 2:1.

Iako su u nekoliko navrata djelovali čak i bolje od domaćina, nogometaši Valencije nisu se s igračem manje uspjeli vratiti u susret, vrlo brzo je stiglo i rješenje utakmice, Boateng zabija za konačnih 3:1.

Za momčad Las Palmasa debitirao je Alen Halilović, dobio je priliku u posljednjih 20 minuta, čini se da je njegov dolazak izazvao pozitivne reakcije kod njegovih suigrača, Halilović se trudio, ali bez značajnijeg učinka u završnici već riješenog susreta. Marko Livaja odigrao je posljednjih 15 minuta za Las Palmas, koji je ove sezone neporažen na domaćem terenu, upisali su pet pobjeda i pet neriješenih susreta.