Osijek u Španjolskoj svladao Slaviju, Dinamo u Turskoj remizirao sa Slovanom

Branimir Korać • srijeda, 01.02.2017.

Dinamo i Osijek odigrali su nove pripremne utakmice, a zadovoljniji mogu biti Osječani koji su svladali prašku Slaviju s 2:1 dok je Dinamo remizirao protiv Slovana iz Bratislave 2:2...

Malo je nedostajalo da i Dinamo i Osijek upišu pobjedu u pripremnim susretima igranim ove srijede. Modri su za protivnika imali Slovan iz Bratislave i vodili do posljednjih sekundi susreta kada Slovaci dolaze do poravnanja.

Ivajlo Petev niti u ovom susretu nije računao na Sammira i Marcosa Guilhermea, nisu igrali niti Angelo Henriquez, Filip Benković i Bojan Knežević, ali Modri su svejedno bili nadomak pobjede.

Slovan je poveo već u šestoj minuti iz kaznenog udarca pogotkom Gvinejca Seydoube Soumaha nakon što je rukom u 16 metara igrao Sigali.

Modri su bili bolji protivnik, a to su naplatili u završnici prvog dijela krasnim golom Ante Ćorića iz slobodnog udarca s 18 metara.

U drugom dijelu Dinamo je došao i do drugog pogotka, ovaj put on je poentirao iz kaznenog udarca preko Armina Hodžića. Propustili su Modri priliku i povećati vodstvo što je kažnjeno u posljednjim sekundama susreta kada Aleksandar Čavrić postavlja konačnih 2:2.

Osijek je u Marbelli imao novi ispit protiv praške Slavije i položio je. Slavio je s 2:1, odigrao dobru utakmicu i Zoran Zekić može biti zadovoljan.

Slavia je povela već u sedmoj minuti pogotkom Josefa Hušbauera, ali Osijek je u nastavku susreta došao do preokreta.

U 32. minuti Mioč je poravnao na 1:1, a početkom drugog dijela Vojnović je zabio za pobjedu Osijeka.