Dario Dodić • srijeda, 01.02.2017.

Večeras su odigrana tri susreta 23. kola engleskog Premiershipa, West Ham Slavena Bilića teško je stradao na domaćem travnjaku protiv Manchester Cityja, Manchester United odigrao je mršavih 0:0 na Old Traffordu protiv Hulla, remizirali su i Stoke i Everton...

Nogometaši Slavena Bilića pošteno su se osramotili na Olimpijskom stadionu u Londonu gdje su ugostili Manchester City. Dominirali su gosti od početka do kraja susreta, a praktički sve pogotke postigli su iz kontranapada, nakon pogrešaka domaćih igrača.

Za West Ham su debitirala dvojica igrača koje se smatra velikim pojačanjima Čekićara, Jose Fonte od prve je minute zaigrao u obrani domaće momčadi, dok je Robert Snodgrass ušao u 64. minuti, tada je već bilo prekasno za West Ham.

Prekasno je za domaću momčad bilo već nakon 20-ak minuta, katastrofalnim su pogreškama igrači West Hama olakšali posao izabranicima Pepa Guardiole. U 17. minuti Aaron Cresswell na sredini je terena neobjašnjivo proigrao Kevina de Bruynea, povukao je Belgijac kontru, proigrao na desnoj strani Jesusa, koji mu vraća loptu, De Bruyne lagano poentirao za vodstvo gostiju.

U 21. minuti bilo je 2:0 za goste. Sane prolazi po lijevoj strani, gura kroz noge Byramu, prelazi i Fontea i na drugoj strani pronalazi Davida Silvu, koji u praznu mrežu posprema loptu za 2:0. Šest minuta prije kraja prvog poluvremena Sane lagano krade loptu domaćim igračima, sjajno u prostor proigrava Sterlinga, koji nesebično dodaje Jesusu za prvi gol mladog Brazilca u dresu Cityja.

Tek je jednom ozbiljnije mogao West Ham ugroziti Cityjev gol. Carroll je u 32. minuti odlično proigrao Cresswella, koji izlazi sam pred Caballera i iz samo njemu znanog razloga šalje loptu nebu pod oblake. Pobjedu Cityja potvrdio je Yaya Toure iz najstrože kazne u drugom poluvremenu. Jedanaesterac je skrivio Fonte na Sterlingu.

Manchester United upisao je i treći uzastopni remi u Premiershipu, na Old Traffordu nisu uspjeli načeti mrežu Hull Cityja, susret je završio bez pogodaka. Imao je United više nego dovoljno kvalitetnih prilika doći u vodstvo, no večeras igrači Josea Mourinha nisu pronašli rješenje za fantastičnog vratara Hulla Eldina Jakupovića.

U 15. minuti Zlatan Ibrahimović oprobao je udarac s 20-ak metara, lopta je išla u desni kut Hullovog gola, iako možda nije morao, loptu je dohvatio i skrenuo u korner sjajni Jakupović. Kad već nije mogao izravno, Ibrahimović se odlučio za asistenciju. Sjajno je petom proigrao Pogbu, koji izlazi sam pred Jakupovića, poprilično dobro puca, ali gostujući vratar refleksno brani i njegov pokušaj.

Ništa drukčije nije se dogodilo niti u drugom poluvremenu, pokušao je još jednom Ibrahimović, ali pokraj gola, Jakupović je odlično obranio Matin pokušaj s nekoliko metara, u sudačkoj nadoknadi još je jednom skinuo pokušaj Pogbe, unatoč dominaciji United uzima samo bod na Old Traffordu.

U prilično nezanimljivom susretu na Bet365 stadionu u Stokeu istoimeni domaćin remizirao je s Evertonom, završilo je 1:1. Sve vrijedno spomena dogodilo se u prvih 45 minuta. Poveli su domaćini u sedmoj minuti, bila je to lijepa kombinacija u tri poteza koju je u pogodak pretvorio Peter Crouch.

I drugi gol djelo je Stokeovog igrača, u 39. minuti nespretni Shawcross šalje loptu u vlastitu mrežu za konačnih 1:1.

• qvestor02.02.2017. u 07:54
    kad kiksaju klubovi iznad kiksa i Man utd i tako se ne može više od 6.mjesta, stvaraju prilike ali gola nema Ibra i Rooney su na zalazu karijere a Martial i Rushford na početku efikasnog napadača u najboljim godinama nemaju