Dario Dodić • subota, 04.02.2017.

Nogometaši Bayerna na svom su travnjaku u sklopu 19. kola Bundeslige osvojili tek bod u dvoboju sa Schalkeom. Hoffenheim se vratio pobjedama uvjerljivim slavljem protiv Mainza, Andrej Kramarić igrao je od prve minute...

Bayern je napravio neočekivani krivi korak u lovu na novi naslov prvaka Njemačke, na Allianz Areni uspio je tek remizirati protiv discipliniranog Schalkea u 500. natjecateljskoj utakmici Philippa Lahma u dresu Bayerna. Susret je završio 1:1, a golovi su pali u prvih 12 minuta.

Poveo je Bayern u devetoj minuti, lijepo je kombinirala domaća momčad, na kraju Vidal šalje odličnu loptu u prostor za Roberta Lewandowskog, koji prebacuje danas sjajnog Fahrmanna za vodstvo Bavaraca 1:0.

Schalkeu nije trebalo dugo da dođe do izjednačenja, već u 13. minuti gosti kratko izvode slobodan udarac s više od 20 metara udaljenosti, Naldo snažnim prizemnim udarcem matira Neuera za 1:1. Imale su obje momčadi više nego dovoljno prilika za novi pogodak, Bayern je u posljednjih 15-ak minuta igrao viktoriju na Fahrmannov gol, ali promjene rezultata nije bilo. Ukoliko u večernjem terminu RB Leipzig pobijedi Borussiju u Dortmundu doći će na samo bod zaostatka za Bavarcima.

Hoffenheim se nakon prvog ovosezonskog poraza u prošlom kolu vratio pobjedama protiv Mainza. Na domaćem je travnjaku Hoffenheim slavio s više nego uvjerljivih 4:0, Mainz se dugo držao u igri, ali se potpuno raspao u završnici susreta.

Andrej Kramarić dobio je priliku od prve minute u dresu Hoffenheima, odigrao je vrlo korektnu utakmicu, a igru je napustio u 69. minuti pri vodstvo od 1:0. S obzirom da je Sandro Wagner zaradio crveni karton u prošloj utakmici, u vršku napada zaigrali su Kramarić i Uth, a upravo je potonji doveo Hoffenheim u vodstvo već u petoj minuti.

Dobio je sjajnu dugu loptu od Rudyja, Uth je prima prsima i lijevom nogom šalje u gornji lijevi kut za vodstvo domaće momčadi. Bio je to jedini gol na susretu sve do 81. minute kada Mainz u kratkom vremenskom razmaku prima čak tri pogotka. U 81. minuti, nakon što se lopta iz slobodnog udarca odbija od grede, zabija Terrazzino glavom, pet minuta kasnije Szalai zabija iz kontre za 3:0, isti igrač zabija glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 4:0

U utakmici s vrlo malo prilika Hertha je pitanje pobjednika protiv Ingolstadta u Berlinu riješila u prvoj minuti. Nakon nešto manje od minute igre Hertha je zabila jedini gol, Kalou je prošao po lijevoj strani, zavrnuo u sredinu za Haraguchija, koji donosi tri boda berlinskoj momčadi.

Hertha je u drugom dijelu uspješno čuvala svoj gol, iako je Ingolstadt imao nekoliko solidnih prilika za izjednačenje.