Dario Dodić • subota, 04.02.2017.

Nogometaši Barcelone lakše su od očekivanog u izmijenjenom sastavu na Camp Nouu svladali Athletic Bilbao u sklopu 21. kola Primere. U ranijem terminu Espanyol je slavio u gostima kod Malage...

Uoči uzvrata Kupa kralja protiv Atletico Madrida u utorak trener Barcelone Luis Enrique odlučio se za par izmjena u dvoboju 21. kola La Lige protiv Athletic Bilbaa na Camp Nouu. Luis Suarez ostao je na klupi, poluvrijeme odmora dobio je Mascherano, u vršku Barcinog napada zaigrao je Paco Alcacer.

Da je gost iz Bilbaa rane prilike pretvorio u pogodak pitanje je kako bi završio ogled Barcelone i Athletica, no Raula Garciju zaustavio je okvir gola u trećoj minuti, nešto kasnije pokušaj Inakija Williamsa završava malo pokraj lijeve vratnice Ter Stegenovog gola.

Bilo je to praktički sve što je pokazala gostujuća momčad. Raspoloženi Neymar u 18. je minuti lijepo prošao po lijevoj strani, poslao u sredinu povratnu loptu na Alcacera, koji u 11. prvenstvenom nastupu za Barcelonu zabija tek prvi gol za Katalonce u Primeri.

Nije Barcelona impresionirala, ali je zabijala. U 40. minuti već je bilo 2:0, iz kosa s desne strane iz slobodnog je udarca zabio Leo Messi, pogodak na dušu gostujućeg vratara Iraizoza.

U drugom je dijelu, u 54. minuti, umjesto ozlijeđenog Rafinhe u igru ušao i Ivan Rakitić, odigrao je solidnu partiju, a i sudjelova je kod trećeg gola Barcelone. Igrala se 67. minuta, Rakitić je poslao s centra loptu za Vidala, nekoliko odbijanaca i bliskih susreta s vlastitim igračima kasnije Vidal lijevom nogom pogađa donji desni kut Athleticovog gola za konačnih 3:0. Neuobičajena situacija dogodila se u 64. minuti, Enrique je odlučio odmoriti Messija, Argentinca je zamijenio Sergi Roberto.

U ranijem terminu Malaga je igrom u potpunosti razbila momčad Espanyola, no gosti iz Barcelone osvojili su sva tri boda. Presudio je trenutak iz 17. minute, bila je to jedna od tek dvije ozbiljnije prilike gostiju, Pablo Piatti odapeo je s 25 metara i pogodio donji desni kut Malaginog gola za sva tri boda Espanyola.

Imala je domaća momčad više nego dovoljno prigoda za izjednačenje, ali Diego Lopez nije kapitulirao.