Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:0 RB Leipzig
RB Leipzig

Petar Jenjić • subota, 04.02.2017.

Posljednji subotnji susret 19. kola Bundeslige odigran je u Dortmundu gdje je Borussia nadigrala drugoplasirani RB Leipzig s minimalnih 1:0, pogotkom Aubameyanga iz 35. minute.

Kiks Bayerna protiv Schalkea nije uspio iskoristiti RB Leipzig na gostovanju kod Borussije Dortmund i približiti se na samo bod zaostatka. Dapače, odigrali su prilično blijedu utakmicu, bez prave konkretne prilike svih 90 minuta. Presudio im je jedan pogodak Pierrea-Emericka Aubameyanga, iako je konačni rezultat mogao biti i veći.

Kao što se možda i moglo očekivati nijedna momčad nije uspijevala uspostaviti dominaciju terenom, niti Leipzig kao trenutno drugi klub lige i najveće iznenađenje ove sezone niti Borussija kao momčad koja je neporažena u posljednjih 29 utakmica na Westfalenu u Bundesligi. Imao je domaćin nekoliko prilika da dođe u šansu za pogodak, ali se kompaktna zadnja linija gostiju dobro postavljala i sprječavala moguće opasnosti po gol Gulacsija.

Prvu je nešto ozbiljniju prijetnju Borussia imala u 32. minuti, Dembele je ubacio s desnog krila na glavu Aubameyanga čiji udarac odlazi preko gola. Dvije minute kasnije isti akteri, ali s nešto drugačijim ishodom. Dembele pretrčava jednog braniča, ubacuje s desne strane na peterac prema Aubameyangu koji glavom zabija za 1:0.

Nakon gužve u vlastitom kaznenom prostoru u 50. minuti, Borussia u dva dodavanja dolazi do Leipzigovog gola, Aubameyang je proigrao Reusa koji puca vrlo slabo i pored gola. Gotovo identičnu situaciju imao je Reus dvije minute prije kraja utakmice, ali mu je zicer obranio Gulacsi. Leipzig je ostao prilično nekonkretan tijekom čitavog susreta i Borussia je upisala zasluženu pobjedu.

• cameosis05.02.2017. u 13:25
    nismo gledali istu utakmicu. uz to, leipzig je u zadnjoj akciji utakmice postigao zgoditak koji je poništen zbog zaleđa, jedna tijesna odluka. to se moglo spomenuti.