Branimir Korać • subota, 04.02.2017.

Odigrane su i preostale subotnje utakmice u 23. kolu Ligue 1, nastupio je i PSG koji je gostovao kod Dijona i upisao očekivanu pobjedu...

PSG dugo nije igrao u subotnjem terminu od 20 sati, a u 23. kolu namijenjen mu je na gostovanju kod Dijona. Momčad Unaija Emeryja bila je uspješna i slavila je s 3:1.

Parižani su zasluženo i očekivano slavili, bili su bolji svih 90 minuta i domaćin je još dobro i izdržao do posljednjih deset minuta kada je otišao u poraz.

U 29. minuti Parižani su poveli nakon kolektivnog ispadanja u obrani Dijona, Lucas Moura iz drugog pokušaja poslao je loptu u mrežu. Međutim već dvije minute kasnije gosti nepotrebno gube loptu na svojoj polovici, Rabiotu ju je uzeo Lees Melou koji pronalazi Tavaresa, a ovaj zabija za 1:1.

Sve do posljednjih deset minuta PSG je pokušavao vratiti prednost na svoju stranu, a onda je i uspio. U 81. minuti nakon kornera i velike gužve Thiago Silva vraća prednost u korist PSG-a da bi tri minute kasnije nakon lijepe akcije Edinson Cavani skrenuo loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Rennes se i dalje muči te nikako ne može do pobjede, ali ako ništa drugo barem bilježi remije. Novi je stigao u gostima kod Bordeauxa s kojim je odigrao 1:1. Poveo je domaćin u 56. minuti pogotkom Jeremyja Meneza, a konačnih 1:1 postavio je u 69. minuti Yoann Gourcuff krasnim udarcem glavom.

Ivan Santini s Caenom stigao je do sva tri boda na gostovanju kod Guingampa. Guingamp je poput Rennesa u negativnoj seriji, nadao se da će u ovom susretu doći do sva tri boda, ali u završnici je upisao čak i poraz.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 92. minuti mladi Yann Karamoh. Santini je odigrao svih 90 minuta.

Nakon burne završnice prijelaznog roka i dolaska niza igrača, Lille je ugostio Lorient, momčad s dna ljestvice i upisao neočekivani poraz. Iako je bio bolji i opasniji, nije stigao do pogotka. Strijelac za goste bio je veteran Jeremie Aliadiere kojem je to prvi pogodak u Ligue 1 od 17. svibnja 2014. godine. U međuvremenu igrao je i za katarski Umm-Salal, a po povratku u Lorient nije briljirao.

U dvoboju momčadi koje nisu u najboljoj formi Montpellier je bio bolji od Bastije s 2:1. Steve Mounie bio je dvostruki strijelac za domaćina dok je Enzo Crivelli bio jedini strijelac za goste.