Bologna
Bologna 1:7 Napoli
Napoli

Mihaela Bradovski • subota, 04.02.2017.

Prvi susret 23. kola Serie A odigran je u Bologni gdje je domaćin doživio pravu katastrofu i upisao poraz od Napolija s čak 7:1...

Povijest međusobnih susreta Bologne i Napolija govorila je kako možemo očekivati dvoboj s puno pogodaka, međutim nitko nije očekivao baš ovakvu katastrofu domaćina. Napoli je slavio s čak 7:1 i prvi put u svojoj povijesti u Serie A u gostima postigao toliko pogodaka.

Već u prvom poluvremenu sve je bilo jasno, gosti su vodili s čak 4:1 i bilo je samo pitanje koliko puta će do kraja susreta zatresti mrežu domaćina.

Napoli je krenuo silovito. Već u četvrtoj minuti Callejon je ubacio s desne strane, a Hamšik glavom u padu poslao loptu u suprotni kut za 1:0.

Primljeni pogodak šokirao je domaćina i uslijedio je mat u tri poteza. Reina je rukom izbacio loptu za Zielinskog koji odmah pronalazi Insignea, a ovaj dolazi sam pred domaćeg vratara i zabija za 2:0.

Sredinom prvog dijela prilika za povratak u susret domaćina. Prvo je Callejon glupo igrao rukom u svom kaznenom prostoru i dosuđen je kazneni udarac, ali Reina brani pokušaj Destra. Već u sljedećoj minuti Callejon zarađuje isključenje zbog nervozne reakcije i udaranja Nagyja.

No Bologna je brojčanu prednost imala samo šest minuta, u 32. minuti Masina zarađuje isključenje nakon što je spriječio Mertensa u izlasku jedan na jedan s Miranteom. Iz tog prekida Mertens sjajno iz slobodnog udarca pogađa za 3:0.

U završnici prvog dijela Bologna je uspjela smanjiti na 3:1 preko Torosidisa, no Mertens novim pogotkom vraća visoku prednost gostima i na odmor se odlazi s 4:1.

U zadnjih 20 minuta susreta domaćin je potpuno potopljen. Peti pogodak postigao je Hamšik nakon kontre i suradnje s Mertensom, šesti je Hamšik zabio krasnim udarcem s 18 metara, a točku na i stavio je Mertens u 90. minuti šetnjom kroz domaću obranu.

Napoli se tako vratio na drugu poziciju s tri boda manje od Juventusa koji ima i dvije utakmice manje. Bruno Petković debitirao je u dresu Bologne odradivši zadnjih 25 minuta, a kod gostiju Marko Rog dobio je zadnjih deset minuta.