Dario Dodić • nedjelja, 05.02.2017.

Odigrano je pet popodnevnih susreta u 23. kolu Serie A, nogometaši Lazija bili su vrlo uvjerljivi u gostima kod Pescare, Genoa Ivana Jurića kod kuće je poražena od Sassuola...

Genoa je u velikoj krizi, igrači Ivana Jurića nisu okusili slast pobjede u posljednjih sedam prvenstvenih kola. Upisali su čak pet poraza i tek dva neriješena susreta, zadnji put su slavili u prvenstvu 15. prosinca prošle godine u odgođenom dvoboju trećeg kola protiv Fiorentine.

Na svom stadionu Luigi Ferraris Genoa je izgubila od Sassuola, iako su domaćini dominirali u kišom natopljenoj Genovi, utakmicu je odlučio potez Lorenza Pellegrinija iz 26. minute.

Ubačaj iz slobodnog udarca s lijeve strane odbijen je sasvim na desnu vratnicu gdje se odlično snašao Pellegrini i iz prve matirao Lamannu. Do kraja susreta Sassuolo se fokusirao na kontranapade, najbliže izjednačenju Genoa je bila u 52. minuti kada je Gentiletti glavom poslao loptu u gredu.

Marco Parolo dugo će pamtiti današnje gostovanje Lazija kod Pescare, Rimljani su u golijadi slavili sa 6:2, a četiri pogotka za goste postigao je Parolo.

Seriju je otvorio u desetoj minuti, Anderson je ubacio s desne strane, a Parolo zabio prvi od tri pogotka glavom. U 14. minuti već je bilo 2:0, ovoga puta ubačaj je stigao s lijeve strane, loptu je u šesnaesterac domaćina poslao Biglia, Parolo glavom zabija za povećanje vodstva Lazija.

Pescara se ekspresno vraća u susret, Benali u 29. smanjuje na 2:1, u 41. Brugman vraća stvari na početak, na odmor se otišlo s neriješenim ishodom, 2:2. Mogla je Pescara i ranije do izjednačenja, imali su jedanaesterac u 37. minuti, Caprari je slabo pucao, Marchetti brani.

Parolo na samom početku drugog poluvremena vraća u vodstvo Lazio, Keita u 57. podiže na 4:2 nakon nesebične asistencije Immobile. Immobile se iz asistenta prometnuo u strijelca u 69. minuti, a konačnih 6:2 postavlja Parolo, ukupno četvrtim, a prvim pogotkom postignutim nogom.

Atalanta je bez većih poteškoća svladala Cagliari u Bergamu. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon 15-ak minuta, dvaput je za domaću momčad zabio Alejandro Gomez.

U petoj minuti s desne ga je strane usamljenog u sredini pronašao Conti, u 17. minuti prekrasnim je pogotkom s 14 metara postavio konačnih 2:0. Imala je Atalanta pregršt prigoda za treći pogodak, ali sve pokušaje domaćih napadača zaustavio je Cagliarijev vratar Rafael.

Empoli i Torino uzeli su po bod na stadionu Carlo Castellani u Empoliju. Poveli su gosti pogotkom Belottija u 11. minuti nakon ubačaja Ljajića iz slobodnog udarca. Na 1:1 poravnao je Pucciarelli u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, nakon velike pogreške gostujuće obrane, potpomognute natopljenim travnjakom.

Imao je Torino priliku doći do sva tri boda, u 55. minuti dosuđen im je jedanaesterac, odlično je pucao Iago Falque, još je bolje obranio sjajni Skorupski.