Dario Dodić • nedjelja, 05.02.2017.

Odigrana su još dva susreta 21. kola španjolske Primere. Villarreal je ponajviše zahvaljujući sjajnom vrataru Asenju izvukao bod s gostovanja kod Seville, Sporting Gijon teško je poražen na svom travnjaku od strane Alavesa...

Prava je šteta što sjajan dvoboj Seville i Villarreala na Sanchez Pizjuanu nije okrunjen ponekim pogotkom, prilika je bilo više nego dovoljno s obje strane, no susret je završio praznih mreža.

Već nakon 30 sekundi sudac Mallenco je naljutio domaće navijače i trenera Jorgea Sampaolija - Stevana Jovetića gostujući branič Ruiz je vrlo očigledno povukao dok se crnogorski napadač spremao na udarac, činilo se da će već u prvoj minuti Sevilla dobiti jedanaesterac, no Mallenco se nije oglasio.

Nekoliko minuta kasnije sjajnu priliku za vodstvo propušta Villarreal, Dos Santos odlično pronalazi Adriana, koji neometan vrškom kopačke loptu šalje pokraj desne vratnice. Uzvratio je Ben Yedder s druge strane, no njegov pokušaj brani fenomenalni Sergio Asenjo.

Ključan trenutak susreta dogodio se na samom početku drugog poluvremena, Sevilli je dodijeljen jedanaesterac, Nasri je gađao donji desni kut, ali Asenjo čita stranu i hvata loptu u ruke. Do kraja susreta još je dvaput sjajni Asenjo obranama sačuvao vlastitu mrežu netaknutom, Žuta podmornica odnosi bod sa Sanchez Pizjuana, prvi put nakon 27 domaćih utakmica Sevilla nije postigla niti gol na svom travnjaku.

Sporting Gijon upisao je novi prvenstveni poraz, na svom su travnjaku poraženi od Alavesa 4:2. Iako rezultat daje naslutiti da je susret bio neizvjestan, Sporting je tek u završnici postigao svoje golove, kada je utakmica već bila riješena.

Za domaćine je od prve minute zaigrao i Duje Čop, bio je više raspoložen u ulozi kreatora Sportingovih napada nego u ulozi napadača. U igri je bio do 62. minute kada ga je zamijenio Castro.

Poveli su gosti već u desetoj minuti, Katai je lijepo proigrao Sobrina, koji zabija za 1:0 Alavesa. Do 58. minute mreže su mirovale, kada Santos podiže na 2:0 iz najstrože kazne. Na isti su način gosti došli i do trećeg gola, u 70. minuti Mendez zabija iz jedanaesterca za 3:0 Alavesa.

U završnih sedam minuta pala su čak tri gola. Nadu domaćima dao je Traore smanjivši na 1:3 u 84. minuti, ali porozna obrana Sportinga kapitulirala je praktički u idućem napadu, Alexis glavom vraća na tri razlike. Konačnih 4:2 postavlja Castro u 90. minuti.