Granada
Granada 1:0 Las Palmas
Las Palmas

Dario Dodić • ponedjeljak, 06.02.2017.

Nogometaši Granade došli su do tek druge pobjede u Primeri, na svom su stadionu ugostili Las Palmas i prekrasnim golom Perreire došli do sva tri boda. Svoj je obol pobjedi Granade dao i debitant u dresu Las Palmasa, Jese...

Granada više nije posljednjeplasirana momčad La Lige! U 21. su kolu s 1:0 svladali Las Palmas u jednoj vrlo zanimljivoj i prilikama bogatoj utakmici u kojoj su gosti s Kanara izvukli kraći kraj. Imao je Las Palmas više od igre, ali brojne prigode nisu znali pretočiti u pogodak, Granada je upisala tek drugu pobjedu u sezoni.

U dresu Las Palmasa od prve je minute zaigrao Marko Livaja, dok je Alen Halilović u igru ušao u 81. minuti upravo umjesto Livaje. Nije posebnih prigoda za pogodak imao Livaja, iako je sudjelovao u većini napadačkih akcija gostiju. Dosta je prostora otvorena igra Granade ostavljala Haliloviću u posljednjim minutama, ali nije uspio pomoći svojoj novoj momčadi, tek je nekoliko puta driblingom stvorio nešto prostora, nedovoljno za konkretniju opasnost pred domaćim vratima i promjenu rezultata.

Počelo je sjajno za domaćine, u 17. minuti Granada je došla do vodstva, Andreas Perreira dobio je loptu na nekih 20 metara od gola, u primanju je podigao u zrak, a zatim je opalio iz voleja i poslao u gornji desni kut za 1:0 domaće momčadi. Iako je bio blizu, vratar Las Palmasa Varas nije mogao ništa osim ispratiti pogledom loptu u mrežu.

Nakon postignutog pogotka domaćini su se fokusirali na kontranapade. Dobro su to radili, ponajviše zahvaljujući brzonogom Agbou, no izostala je kvalitetna završnica za povećanje vodstva.

U drugom je dijelu od 67. minute priliku dobio Jese, u debitantskom nastupu nakon dolaska na posudbu iz PSG-a španjolski se napadač, blago rečeno, nije iskazao. Točnije, dao je naslutiti zašto se baš i nije naigrao u francuskom glavnom gradu.

Dvije najbolje prilike imao je upravo Jese, a posebno je nevjerojatan promašaj iz 69. minute kada je s desne strane dobio prizemnu loptu, neometan ju je tek trebao pospremiti u praznu mrežu, ali krivo zahvaća loptu i šalje je u potpuno krivom smjeru, natrag u igru. Desetak minuta prije kraja još je jednom Jese počastio domaćine, dobio je upotrebljivu loptu u prostor, izašao sam pred Ochou, imao je na desnoj strani slobodnog Boatenga, koji bi loptu samo poslao u praznu mrežu, Španjolac se odlučuje na udarac, Ochoa brani, Boateng bijesni, Granada uzima sva tri boda.