Dario Dodić • srijeda, 08.02.2017.

Odigrano je još šest susreta 24. kola francuske Ligue 1, favoriti su očekivano došli do pobjeda, Dimitri Payet zabio je prvi gol nakon povratka u Marseille, susret Bastije i Nantesa odgođen je...

Nogometaši Nice s minimalnih su 1:0 svladali St. Etienne i tako zadržali priključak za vodećim Monacom. Trećeplasirana momčad prvenstva bila je puno bolja tijekom susreta, kreirala je Nica brojne prigode no gostujući vratar Moulin tek je jednom kapitulirao.

Igrala se sedma minuta, bila je to lijepa akcija petorice igrača Nice, lopta u konačnici dolazi do Cypriena, koji odapinje projektil s nekih 25 metara u gornji lijevi kut Moulinovog gola.

Imali su i gosti nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, no domaći vratar Cardinale bio je na visini zadatka.

Marseille je dvama pogocima s Velodromea ispratio neugodni Guingamp. Domaćin je zasluženo slavio, dominirao dobrim dijelom susreta i dobru igru okrunio po jednim pogotkom u svakom poluvremenu. Svoj prvi gol nakon povratka u Marseille postigao je Dimitri Payet.

Poveli su domaćini već u 26. minuti, dugo su pleli mrežu po lijevoj strani, u konačnici Sanson ubacuje za Gomisa, koji u padu glavom zabija za 1:0 Marseillea. Usporena snimka pokazala je da je u trenutku upućivanja lopte od strane Sansona Gomis bio u zaleđu.

Konačnih 2:0 postavio je Payet u 76. minuti, iz slobodnog udarca s nekih 30 metara. Silovito je opalio Francuz, lopta pogađa Blasa u živom zidu, mijenja smjer i vara vratara Johnssona za konačnih 2:0.

All Goals & highlights - Marseille 2-0 Guingamp... by ardit-miftari

Lyon se bez ikakvih problema na domaćem travnjaku obračunao s Nancyjem, slavili su domaćini s više nego uvjerljivih 4:0. Po dva pogotka pala su u svakom poluvremenu za povratak pobjedama nakon dva uzastopna poraza Lyona.

Poveo je Lyon u samoj završnici prvog poluvremena, Valbuena je prekrasnim pogotkom s ruba kaznenog prostora pogodio gornji desni kut Nancyjevog gola za vodstvo Lyona. Samo četiri minute kasnije Fekir koristi sjajnu asistenciju Lacazettea i podiže vodstvo na 2:0.

Rano u drugom poluvremenu Lacazette iz jedanaesterca zabija za 3:0, konačnih 4:0 postavio je Depay u 58. minuti.

All Goals & highlights - Lyon 4-0 Nancy - les... by Izumi--