Po četiri gola Buntića i Štrleka u nastavku natjecanja u Ligi prvaka

Branimir Korać • četvrtak, 09.02.2017.

Liga prvaka rukometaša nastavlja se susretima desetog kola. Pobjede u ovom kolu upisali su Meškov Brest protiv Szegeda i RN Löwen protiv Kielcea...

Nakon tri uzastopna remija, Meškov Brest stigao je do pobjede u Ligi prvaka. U svojoj dvorani ugostio je momčad Szegeda i upisao pobjedu 25:23.

I dok je Meškov tako napravio veliki korak prema osiguravanju nastupa u sljedećoj fazi natjecanja, Szeged je zaradio udarac u borbi za prvo mjesto u skupini. Dobra vijest za Mađare je poraz Kielcea u Mannheimu pa tako šteta nije velika, ali uz pobjedu u Bjelorusiji Szeged je mogao zasjesti na prvo mjesto nakon ovog kola.

Meškov je cijelim tijekom susreta imao kontrolu nad rezultatom i Szeged nije mogao do preokreta. Koliko go su Mađari bili za petama i vraćali se, nikako nisu uspjeli u potpunosti okrenuti rezultat i doći do pobjede.

U završnici susreta imali su priliku doći do poravnanja, no Balogh i Skube nisu zabili da bi na drugoj strani u posljednjim trenucima Dzianis Rutenka postavio konačnih 25:23.

U pobjedničkom sastavu Iman Jamali postigao je čak osam golova, a Siarhei Šilovič dodao je pet. Ljubo Vukić zabio je jedan gol uz jedan promašaj. Kod Szegeda Jonas Källman postigao je šest pogodaka, a Denis Buntić četiri iz osam pokušaja.

Svih 60 minuta u vodstvu je bio Rhein-Neckar Löwen koji je ugostio Kielce. Löwen je na kraju slavio s 28:25, a tijekom drugog poluvremena imao je vodstvo i od šest golova razlike.

Ova pobjeda puno znači Nijemcima koji nastavljaju bitku za prvo mjesto u skupini, a čak pet momčadi trenutno ima šanse boriti se za vrh. Razlika od prvog do petog je samo tri boda i nitko još nije otpisan. S druge strane preostale tri momčadi, među njima i PPD Zagreb, u bodu su razmaka i borit će se za šestu poziciju.

Löwen je protiv Kielcea odmah krenuo s 3:0, Poljaci su u nekoliko navrata došli na gol zaostatka, ali na odmoru je ipak bilo već spomenutih tri razlike.

U nastavku susreta domaćin je vrlo brzo otišao na plus šest i sve što je Kielce napravilo do kraja susreta je u dva navrata dolazak na dva gola zaostatka.

Gudjon Valur Sigurdsson predvodio je domaćina sa sedam golova, a Alexander Petersson dodao je pet. Kod Kielcea Julen Aguinagalde postigao je pet golova, Manuel Štrlek dodao je četiri bez promašaja. Filip Ivić skupio je sedam obrana.