Espanyol
Espanyol 1:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Dario Dodić • petak, 10.02.2017.

Prekrasnim pogotkom Asiera Illaramendija Real Sociedad je došao do sva tri boda na otvaranju 22. kola La Lige u Barceloni, u gostima kod Espanyola...

U sjajnoj utakmici u kojoj je Espanyol zaslužio više od poraza nogometaši Real Sociedada došli su do nove pobjede, koja im makar privremeno donosi četvrto mjesto na ljestvici Primere. S druge strane, poraz 1:2 prekinuo je Espanyolov niz od tri prvenstvene pobjede.

Bila je to atraktivna utakmica u kojoj su se momčadi odlučile nadigravati, a u toj je igri kao konačan pobjednik izašao gost, Real Sociedad prekrasnim je pogotkom Asiera Illarramendija došao do sva tri boda u Barceloni.

Poveli su gosti iz San Sebastiana u 26. minuti, Martinez je sjajnom dubokom loptom prebacio domaću obranu, Carlos Vela izbjegao je zamku zaleđa i lagano matirao domaćeg vratara Lopeza za vodstvo Real Sociedada.

Veselje gostiju ipak nije dugo trajalo, već u 35. minuti Espanyol dolazi do izjednačenja. Reyes je lijepo na desnoj strani proigrao Hernana Pereza, koji dvama lažnjacima vara Berchichea i Martineza, a zatim milimetarski precizno trese mrežu, pogodivši između vratara Rullija i bliže vratnice.

Pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu, iako je Espanyol u prvih 15 minuta drugog dijela izgledao bolje, do pogotka vrijednog sva tri boda dolaze gosti. Igrala se 61. minuta, Illarramendi je povukao s polovice igrališa i s nekih 25 metara opalio, vratar Lopez ostao je ukopan i samo je pogledom ispratio loptu koja je odsjela u desnom kutu njegova gola.