Arsenal
Arsenal 2:0 Hull City
Hull City

Dario Dodić • subota, 11.02.2017.

Arsenal je na Emiratesu teže od očekivanog došao do sva tri boda protiv Hull Cityja. U jednoj čudnoj utakmici Alexis Sanchez presudio je Hullu dvama golovima...

Pogoci rukom u 34. i iz jedanaesterca u trećoj minuti sudačke nadoknade presudili su Hull Cityju na gostovanju kod Arsenala u sklopu 25. kola Premiershipa. U susretu u kojem je Hull imao veći posjed lopte i solidan broj prigoda ipak je slavio Arsenal zahvaljujući spretnom i sretnom Alexisu Sanchezu.

U posljednjoj od četiri utakmice u kojima ih s klupe nije mogao voditi Arsene Wenger nogometaši Arsenala upisali su pobjedu i tako zaustavili niz od dva poraza. Nisu odigrali najljepšu utakmicu protiv Hulla, tu se nešto pitalo i protivnike, ali tri boda su na kontu, Arsenal je barem privremeno preuzeo treće mjesto na ljestvici.

Hullovi braniči započeli su susret nizom neobjašnjivih pogrešaka u vlastitoj polovici. Domaći su nogometaši dobivali priliku za prilikom, ali nisu ih uspjeli pretvoriti u pogodak. Prva prava prigoda pripala je gostima. Danas sjajni Lazar Marković oteo je loptu na vlastitoj polovici, sjurio se po desnoj strani, poslao upotrebljivu prizemnu loptu u sredinu, no Niasse kasni. Da je pročitao namjeru svog suigrača Hull bi vodio na Emiratesu.

Pet minuta kasnije ponovno prijete gosti. Grosicki je ubacio s lijeve strane, Niasse puca glavom, ali Čech odlično brani. Nakon pogreške gostujuće obrane uzvraća Arsenal. U sljedećem napadu sjajnu prigodu imaju domaći nogometaši. Izveli su kontranapad po lijevoj strani, na kraju Bellerin odigrava dupli pas s Oxlade-Chamberlainom, ali slabo finišira i šalje loptu pokraj gola.

Minutu kasnije mogao je i Sanchez do prvog pogotka, mogao je birati gdje pucati, ali s nekih sedam, osam metara šalje loptu od desne vratnice u gol-aut.

Tek u 34. minuti Arsenal je slomio otpor gostiju poprilično čudnim golom. Nakon gužve u šesnaestercu Hulla Čileanac puca, vratar Jakupović blokira, lopta iz blizine pogađa Sanchezovu ruku koja je bila visoko iznad glave i ulazi u gol. Sudac Clattenburg ili nije dobro vidio situaciju ili je procijenio da Sanchez nije igrao namjerno rukom, pogodak je priznat i Topnici na odmor odlaze s prednošću.

Na otvaranju drugog dijela ponovno se Niasse mogao pretvoriti u junaka gostujuće momčadi, sjajni Marković još je jednom odradio dobar dio posla, ubacuje u sredinu, Niasse prsima prima loptu i zatim iz okreta odlično puca, ali Čech još bolje brani.

Pala je igra u završnici susreta, Hull nije imao snage doći do izjednačenja, a kad se već činilo da će Arsenal do sva tri boda sa samo jednim golom bljesnula je kontra Arsenala, Jakupović je nepotrebno izašao, Sanchez ga prelazi, ubacuje u sredinu, glavom puca Lucas Perez, na crti loptu rukom zaustavlja Clucas, a Clattenburg pokazuje na bijelu točku i šalje Clucasa na ranije tuširanje. Sanchez pretvara najstrožu kaznu u svoj 17. prvenstveni pogodak ove sezone, za konačnih 2:0.