Dario Dodić • subota, 11.02.2017.

Fenjeraši su u subotnjem poslijepodnevnom terminu poprilično namučili vodeće momčadi Bundeslige. Antonio-Mirko Čolak donio je pobjedu Darmstadtu protiv Borussije Dortmund, HSV je razbio Leipzig na Red Bull Areni, a teško je stradao i Eintracht Nike Kovača protiv Bayera. Bayern se protiv Ingolstadta provukao tek u 90. minuti...

U kiksevima vodećih protiv fenjeraša posebno se istaknuo drugoplasirani RB Leipzig, kojeg je u njihovoj Red Bull Areni porazio HSV. Bio je to prvi poraz Leipziga na domaćem travnjaku u ovoj sezoni Bundeslige, a HSV je pobjedom pobjegao iz zone ispadanja.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Poveli su gosti u 18. minuti, s desne je strane korner izveo Müller, najviši u skoku bio je Papadopoulos, glavom zabija pod gredu za iznenađujuće vodstvo gostiju.

Stvari su vrlo brzo postale još gore za Leipzig, u 24. minuti već je bilo 0:2 za HSV. Radilo se o pogotku gotovo identičnom onom prvom, s desne je strane ponovno ubacio Müller, ovog puta glavom za 2:0 pogađa Walace. Prvi puta u povijesti nastupa u Bundesligi Leipzig nije uputio niti jedan udarac u okvir protivničkog gola u prvih 45 minuta.

Ništa bolje nije Leipzig igrao niti u drugom poluvremenu, nisu ozbiljnije ugrozili vrata Renea Adlera, štoviše, HSV u sudačkoj nadoknadi preko Hunta, uz treću asistenciju Müllera, dolazi do 3:0 i nosi tri velika boda iz Leipziga.

Ništa bolje nije se proveo Eintracht Nike Kovača u gostima kod Bayer Leverkusena. Za razliku od Leipziga Eintracht nije bio bez šansi protiv Bayera, ali domaćini su svoje prilike klinički precizno pretvarali u pogotke i u konačnici slavili s više nego uvjerljivih 3:0.

Počelo je loše po Kovačeve igrače već u petoj minuti, Havertz je odradio većinu posla, prošao kroz trojicu gostujućih igrača, na kraju se od Havertza lopta sretno odbija do Chicharita koji u padu iz voleja zabija za 1:0.

Uslijedila je inicijativa Eintrachta, unatoč solidnim šansama nisu uspjeli doći do izjednačenja. Kazna je uslijedila tek u 63. minuti, Bellarabi poslužuje Chicharita, Meksikanac se odlično snalazi i povećava vodstvo Apotekara na 2:0.

Konačni čavao u lijes gostiju iz Frankfurta zakucao je Volland. Ponovno je asistent s desne strane bio Bellarabi, Volland klizećim startom lijepo matira Hradeckyja za konačnih 3:0. Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Bayer dok je Ante Rebić za Eintracht ušao u 52. minuti.

Momčad koja nekako uvijek u konačnici slomi otpor protivnika zasigurno je Bayern München. Dugo su se Bavarci mučili s Ingolstadtom, domaća je obrana izdržala do 90. minute, a onda su kapitulirali dvaput i Bayern koristi kiks Leipziga i odvaja se na vrhu Bundeslige.

Dominirao je Bayern od početka susreta, ali poprilično dugo nisu uspijevali dominaciju pretvoriti i u poneki pogodak. Činilo se da će Bayern završiti slično kao i drugi favoriti u ovom kolu, ali u 90. dolaze do pogotka vrijednog tri boda.

S desne je strane ubacio Müller, lopta dolazi do Vidala koji izbliza zabija za vodstvo Bayerna. Već minutu i pol kasnije bilo je 2:0, Robben i Costa odigrali su dupli pas, Nizozemac matiran Hansena za konačnih 2:0.

I Borussia Dortmund doživjela je poraz, u gostima kod posljednjeplasiranog Darmstadta, koji je slavio s 2:1 i tako došao do tek treće pobjede u prvenstvu.

Nije ovo bila utakmica u kojoj je Dortmund dominirao, a protivnik pospremio otpadak, Darmstadt je bio ravnopravan protivnik, bolje su domaći igrači ušli u susret i zasluženo poveli nakon 20 minuta igre. Heller je s lijeve strane pronašao Boyda, koji od travnjaka vara Burkija za 1:0 Darmstadta.

Minutu prije isteka prvih 45 minuta, Borussia dolazi do izjednačenja, Mor i Guerreiro odigrali su dupli pas, potonji lijepo poentira za 1:1. Ipak, Darmstadt dolazi do pobjede, u 67. minuti Antonio-Mirko Čolak, koji je u igru ušao devet minuta ranije, donosi pobjedu domaćinima na asistenciju Sama.