Guingamp
Guingamp 2:1 Lyon
Lyon

Luka Medić • subota, 11.02.2017.

Nogometaši Guingampa su na svome stadionu svladali Lyon 2:1 i tako su obradovali svoje navijače prvom pobjedom u ovoj godini. To im je prvo slavlje nakon skoro dva mjeseca i pobjede nad PSG-om u prosincu prošle godine...

Sredinom prosinca prošle godine Guingamp je upisao pobjedu nad aktualnim prvacima Francuske PSG-om. Nakon toga odigrao je šest ligaških utakmica, izgubio četiri, a dvije odigrao neriješeno, da bi konačno upisao prvu pobjedu nakon nešto malo manje od dva mjeseca. Na svom stadionu slavio je protiv četvrte momčadi prvenstva Lyona s 2:1, a junak susreta bio je Benezet koji je asistirao za prvi te postigao drugi zgoditak.

Sva tri pogotka vidjeli smo prvom dijelu susreta. Lyon je poveo iz prve prave akcije nakon samo desetak minuta. Morel je uputio loptu prema šesnaestercu, gdje se najbolje snalazi Lacazette i lijepo zabija pored vratara domaćih Johnssona.

I nakon pogotka Lyon je kontrolirao susret i više je pokušavao, no domaćini su uspjeli preokrenuti susret u svega nekoliko minuta. Prvi je postigao Diallo nakon točno pola sata igre. Benezet je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u prostor koja prolazi pored nekoliko igrača, a na nju natrčava Diallo i poravnava rezultat.

Nova promjena na semaforu bila je četiri minute kasnije, a asistent kod prvog pogotka Benezet sada je ulozi strijelca. Salibur je ubacio loptu u šesnaesterac Lyona, najviše skače Benezet i postiže pogodak pored Lopesa.

Do kraja poluvremena Lyon je opet kontrolirao susret, pokušali su gosti doći do izjednačenja, ali nisu u tome uspjeli.

Rezultat s poluvremena na kraju se pokazao konačnim, jer nijedna momčad nije postigla pogodak u nastavku. Nogometaši Lyona su ponovno imali veći posjed kao i više stvorenih prilika, no one nisu bile opasne po Johnssona. U drugom dijelu uputili su čak deset udaraca, no samo tri su bila u okvir gola.

Guingamp se u drugom dijelu koncentrirao na obranu, prepustio je inicijativu gostima i tako nastojao sačuvati prednost. Okrenuo se kontrama i polukontrama, a najveću priliku u drugom dijelu imali su upravo domaćini duboko u sudačkoj nadoknadi kada je Briand ostao jedan na jedan s vratarom Lyona Lopesom, no promašio je cijela vrata.

Tako je Guingamp pobijedio u utakmici u kojoj je uputio samo dva udarca u okvir protivničkih vrata i oba su završila u mreži. Ovom pobjedom barem je privremeno preskočio Rennes na osmom mjestu tablice. Lyon će i nakon ovog kola, unatoč porazu, ostati na četvrtom mjestu, ali sve bliže su Saint Etienne, Marseille i Bordeaux koji zaostaju samo četiri boda te Lyon čeka borba za mjesta koja vode u Europu naredne sezone.