Dario Dodić • subota, 11.02.2017.

Odigrano je pet večernjih utakmica 25. kola francuske Ligue 1. Napadači su večeras bili inspirirani, postignuto je 18 golova. Posebno su raspoloženi bili nogometaši Monaca koji su peticom ispratili Metz...

Monaco nastavlja s impresivnim partijama u prvenstvu, na svom su travnjaku s uvjerljivih 5:0 svladali momčad Metza i vratili prednost od tri boda ispred PSG-a, dok je Danijel Subašić još jednom zaključao svoju mrežu.

Već nakon 20 minuta igre pitanje pobjednika bilo je riješeno. U sedmoj je minuti Mbappe zabio na asistenciju Falcaa, a samo tri minute kasnije i Kolumbijac se upisuje u strijelce, trese mrežu nakon dodavanja Tourea.

U 20. minuti mladi Mbappe zabija svoj drugi pogodak, s 3:0 otišlo se na odmor. Ekspresnim ulaskom u drugi dio Monaco zabija još dva pogotka, u 50. minuti Mbappe zabija svoj prvi hat-trick u Ligue 1 i s 18 godina i dva mjeseca postaje najmlađi igrač koji je postigao hat-trick u posljednjih 12 godina u francuskom prvenstvu.

Konačnih 5:0 postavio je Falcao već u 55. minuti, do kraja susreta mreže su mirovale.

Na snijegom okovanom stadionu Gaston Gerard u Dijonu, s 2:0 slavio je istoimeni domaćin protiv Caena. Za goste, koji su se slabije snašli na snijegom prekrivenom travnjaku, svih 90 minuta odigrao je u napadu Ivan Santini.

Povela je domaća momčad u 40. minuti, Diony je s desne strane gurnuo u sredinu do Abeida, koji neometan zabija za 1:0 Dijona. U samoj završnici susreta Diony se iz asistenta transformirao u strijelca, najbolje je reagirao nakon jednog odbijanca i zatresao mrežu za konačnih 2:0 Dijona.

Imali su i gosti svoje prilike, čak su i više napadali i šutirali po golu Dijona, ali sjajan je bio domaći vratar Reynet.

Dijon FCO 2-0 Stade Malherbe Caen - Le Résumé... by SkyKooora17

Lille je na svom travnjaku poražen od Angersa 1:2. Poveli su gosti u 20. minuti, s lijeve je strane ubacio Mangani, Capelle sjajno glavom pogađa za 1:0 Angersa.

Samo sedam minuta trajalo je vodstvo Angersa, a onda na scenu stupa Yves Bissouma. Lijepo se domaći igrač riješio dvojice gostujućih igrača, opalio s 30-ak metara i pogodio gornje desne rašlje pokraj nemoćnog vratara Michela.

Ipak, gosti uspijevaju doći do sva tri boda, Diedhiou je poslao lukavi balon na lijevu vratnicu, prebacio je domaćeg vratara Enyeamu, lopta dolazi na glavu Thomasa, koji s par metara pogađa za pobjedu Angersa.

Lille OSC 2-1 Angers SCO - Le Résumé Du Match... by SkyKooora17