Petar Jenjić • subota, 11.02.2017.

U posljednjem današnjem susretu 22. kola Primere nogometaši Real Madrida slavili su na gostovanju kod Osasune rezultatom 1:3 i vratili se na prvo mjesto prvenstvene ljestvice...

Teže od očekivanog, ali ipak uspješno, odradio je Real Madrid gostovanje kod posljednjeplasirane Osasune, momčadi koja jako dugo ne zna za pobjedu. Zinedine Zidane nikako ne može biti zadovoljan igrom svoje momčadi, iako je ostao neokrznut, slavio s 1:3 i vratio se na prvo mjesto prvenstvene ljestvice ispred Barcelone.

Real je dominirao u ranoj fazi utakmice iako nije dolazio do neke značajnije prigode. Domaćin je već u ranoj fazi morao mijenjati jer je igru zbog ružne ozljede morao napustiti igru Tano Bonin.

Nakon polovice igre u prvom poluvremenu gosti su poveli. Benzema je proigrao Ronalda u kaznenom prostoru, Portugalac je lijepo opalio u donji lijevi kut i svladao Sirigua koji nije imao šanse.

Nije se dugo trebalo čekati na odgovor domaćina, izjednačili su već u 33. minuti. Juan Rafael Fuentes lijepo je proigrao Sergija Leonea koji sam izlazi pred Keylora Navas, prebacuje ga i ubacuje loptu u mrežu.

Imao je Real dosta razloga za zabrinutost, s obzirom na prikazanu igru. Pretkraj prvog poluvremena Navas je zadržao goste u igri sjajnom obranom Rivierinog udarca.

Do velikog su olakšanja gosti došli u 62. minuti kada je za novi povratak u vodstvo zabio Isco nakon što obrana Osasune nije na najbolji način izbacila loptu poslije prodora Benzeme. Iako su mogli igrati lagodnije i dalje su morali biti vrlo oprezni jer je Osasuna bila spremna riskirati, napasti i pokazati da ne pripadaju poziciji na kojoj se trenutno nalaze.

Ronaldo se ponovno našao u sličnoj situaciji kao i prilikom prvog pogotka, ali za razliku od te situacije ovaj je put Sirigu bio siguran i izbacio je loptu u korner. Domaćini su sljedeću prijetnju stvorili u 82. minuti, strijelac prvog pogotka, Sergio Leone, pucao je s dvadesetak metara u sam lijevi kut Navasovog gola, ali je kostarikanski vratar obranio njegov pokušaj.

Da se nešto neočekivano ne dogodi pobrinuo se Lucas Vazquez koji je svojim prvim pogotkom u Primeri ove sezone potvrdio pobjedu svoje momčadi u posljednjim minutama susreta.

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za madridsku momčad, dok je Mateo Kovačić ušao u 88. minuti umjesto Isca.

U nešto ranije odigranom susretu Athletic Bilbao nadigrao je na domaćem terenu Deportivo, došao do desete prvenstvene pobjede i produžio niz na sedam utakmica bez slavlja svojih današnjih protivnika.

Goste je u vodstvo prekrasnim pogotkom doveo Emre Colak u 42. minuti, međutim preokretom u posljednjih 20 minuta Bilbao dolazi do pobjede. Prvo je nakon odbijanca poravnao Iker Munian, dok je pobjedu domaćinima donio Aritz Aduriz dvije minute prije kraja utakmice.