Wolfsburg
Wolfsburg 2:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Luka Medić • nedjelja, 12.02.2017.

Wolfsburg je na svome stadionu svladao Hoffenheim 2:1. Gosti su imali prednost na poluvremenu, ali domaći sastav je u nastavku uspio preokrenuti susret i doći do tri vrlo vrijedna boda u borbi za opstanak u Bundesligi…

U 20. kolu Bundeslige Wolfsburg je preko Hoffenheima došao do šeste pobjede ove sezone. Nakon što su poslije prvih 45 minuta domaćini gubili 0:1, u nastavku susreta uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist te su slavili s 2:1. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je za Hoffenheim 58 minuta prije nego što je zamijenjen.

Prvi dio pripao je gostujućem sastavu koji su kreirali više prilika od Wolfsburga te su imali i nešto veći posjed. Nakon početnog ispitivanja snaga prvu pravu priliku imali su igrači Hoffenheima nakon 15-ak minuta igre i to iz prekida. Gosti su na vrhu kaznenog prostora imali slobodni udarac, Demirbay je odlučio izravno pucati prema vratima, no vratar domaćih Benaglio odlično brani. Ipak, u sljedećoj akciji gosti su uspjeli postići pogodak. Demirbay upošljava Zubera koji udarcem iz prve pogađa suprotnu stranu Wolfsburgovih vrata i gosti su zasluženo došli do prednosti.

Do kraja poluvremena domaći sastav je pokušao izjednačiti, no njihovi pokušaji nisu bili previše opasni po vratara gostiju Baumanna. Na odmor se otišlo s prednošću gostiju 1:0.

Prvi dio susreta pripao je gostima, dok su u nastavku susreta domaćini bili superiorniji sastav i na kraju su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Odmah iz prve prave prilike uspjeli su izjednačiti i to nakon samo pet minuta igre u nastavku. Domaćini su izveli korner, gosti izbacuju loptu iz svog šesnaesterca, ali samo do Arnolda koji odlučuje direktno pucati iz prve. Nitko iz obrane Hoffenheima, kao ni Baumann, nije uspio reagirati te je rezultat izjednačen.

Isti igrač imao je nekoliko minuta kasnije sličnu priliku, ponovno je uputio udarac s velike udaljenosti, no ovog puta Baumann je bio spreman i brani taj pokušaj.

Hoffenheim je pokušao vratiti prednost i ponovno doći u vodstvo, no priliku Demirbaya brani Bengalio, dok je pokušaj Szalaija otklonila domaća obrana.

20-ak minuta prije kraja Wolfsburg okreće rezultat u svoju korist. Nakon jednog slobodnog udarca, igrači Wolfsburga odigrali su akciju glavometa, Knoche je prebacio za Didavija koji glavom pogađa za 2:1.

Do kraja susreta gosti nisu ozbiljnije zaprijetili domaćima, dok je Wolfsburg mogao doći do još jednog pogotka, ali pokušaj Marija Gomeza nije bio precizan. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je tako Wolfsburg upisao vrijednu pobjedu za bijeg iz donjeg dijela tablice, dok je Hoffenheim ovim porazom pao na peto mjesto tablice.