CD Leganes
CD Leganes 0:2 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Dario Dodić • nedjelja, 12.02.2017.

Nogometaši Sporting Gijona prekinuli su negativan niz rezultata pobjedom u gostima kod Leganesa, izravnog konkurenta za opstanak u Primeri. Gosti za koje ni minute nije igrao Duje Čop slavili su s 2:0...

Leganes je napadao, Sporting Gijon zabijao, rezime je to popodnevnog dvoboja 22. kola španjolske Primere između dvojice ozbiljnih kandidata za ispadanje iz lige.

U konačnici je do pobjede došao Sporting, iako je više od igre imao domaćin. Ovom je pobjedom gost iz Gijona prekinuo negativan niz rezultata, u prošlih su sedam kola osvojili tek jedan bod, posljednju pobjedu ostvarili su 4. prosinca kod kuće protiv Osasune. Posljednju gostujuću pobjedu u Primeri ostvarili su prije više od godine dana, u siječnju 2016. godine.

Leganes je imao više od igre u oba poluvremena, no pokušaji glavom Guerrera i Buena nisu bili precizni. Iz prve prave prilike Sporting je poveo. Nakon kornera s lijeve strane lopta je došla na rub kaznenog prostora do Burguija, čiji udarac blago glavom skreće Canella i tako vara Herrerina za vodstvo Sportinga.

Desetak minuta prije kraja Burgui rješava pitanje pobjednika, sjurio se po lijevoj strani i lijepo pogodio donji desni kut Leganesovog gola za konačnih 2:0.

Duje Čop nije ulazio u igru za goste, tek je zaradio žuti karton zbog nesportskog poteza tijekom zagrijavanja, nije htio dati loptu jednom igraču Leganesa, koji se spremao izvesti aut.