Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:2 Celta Vigo
Celta Vigo

Marjan Kreševac • nedjelja, 12.02.2017.

U odličnoj utakmici na Vicente Calderónu domaći se dva puta vratili iz rezultatskog ponora i s dva pogotka u posljednje četiri minute regularnog dijela uhvatili pobjedu vrijednu četvrtog mjesta...

Atlético Madrid s tri boda iz susreta protiv Celte iz Viga imao je priliku smjestiti se na četvrto mjesto u prvenstvu s bodom prednosti ispred Sociedada, ali da to neće biti nimalo lagan zadatak gosti su dali do znanja već u petoj minuti. Lucas Hernández skrivio je korner, a nakon udarca iz kuta s vrha peterca glavom je Gustavo Cabral doveo Celtu u vodstvo.

Nije domaćima trebalo dugo da se oporave od šoka, već u 11 minuti stigli su do poravnanja i to zahvaljujući Fernandu Torresu koji je lijepo naciljao i još ljepše pogodio gornji desni kut gola. Asistenciju za pogodak upisao je Yannick Carrasco.

Nakon uraganskog otvaranja susret se smirio barem što se pogodaka tiče, ali na terenu se odvijala prava ljepotica. I jedna i druga momčad imale su izvrsne prilike za preuzimanje vodstva, ali gostima, točnije Jozabedu u 27. minuti ispriječila se vratnica, a Torresu u 30. minuti iz kaznenog udarca greda.

Sijevalo je sa svih strana do kraja poluvremena, ali usprkos silnom trudu i pokušajima i jedne i druge momčadi rezultat se nije mijenjao, na odmor se otišlo s 1:1, ali nitko "normalan" ne bi uložio ni lipe da će i u drugih 45. minuta rezultat ostati isti.

Na početku drugog dijela u igru je umjesto ozlijeđenog Juanfrana ušao naš Šime Vrsaljko. Do 60. minute nije bilo ozbiljnijih prijetnji prema vratima, a onda su u razmaku od dvije minute pokušali prvo Níguez a onda i Carrasco, ali oba pokušaja glavom bila su neprecizna.

U 78. minuti gosti iz Viga demonstrirali su pojam iz nogometnih udžbenika poznat kao brza i ubitačna kontra. Sjurili su se gosti prema domaćim vratima poput munje, posljednji pas odigrao je Daniel Wass za Guidettija, a ovaj po zemlji pospremio za novo vodstvo Celte.

Ono što smo vidjeli od domaćih nakon primljenog pogotka primjer je borbe do posljednje sekunde bez trunke razmišljanja o predaji ili bezizlaznoj situaciji u kojoj se nalazite. Stisnuli su domaći strašno, obrana Celte bila je na sto muka i nije uspjela izdržati. S dva brza pogotka u 86. i 88. minuti preko Carrasca i Griezmanna domaći su preokrenuli rezultat u svoju korist i upisali tri boda koja su ih lansirala na treće mjesto Primere.