Dario Dodić • nedjelja, 12.02.2017.

U tri nedjeljna susreta 25. kola francuske Ligue 1 do pobjeda su kao domaćini došli Nantes i St. Etienne, dok je Nica u gostima kod Rennesa jedva izvukla bod...

Nakon nekoliko slabijih rezultata u prvenstvu nogometaši Nantesa vratili su se pobjedama, na svom su De la Beaujoireu s 3:2 svladali favorizirani Marseille. Bila je to peta prvenstvena pobjeda Nantesa u osam prvenstvenih susreta otkako je Kanarince preuzeo Sergio Conceicao.

Od momčadi koja se grčevito borila za opstanak Nantes je u kratkom roku postao momčad koja je spremna i sposobna nadigravati se s bilo kojim protivnikom, homogen sastav s izraženim napadačkim afinitetima i poprilično čvrstom obranom. Iako se čvrstom obranom nisu iskazali u večerašnjem ogledu protiv Marseillea, svakako su pokazali zavidnu napadačku moć, zabili su tri gola Marseilleu, a da je bilo malo više koncentracije u završnici gosti su mogli i ozbiljnije stradati.

Već u 12. minuti Kanarinci su poveli. Dugo je trajala gužva u gostujućem šesnaestercu, trojica su domaćih igrača pokušala ugurati loptu u mrežu, tek iz četvrtog pokušaja Diego zabija za vodstvo Nantesa.

Osam minuta kasnije bilo je već 2:0. Lima je povukao kontru po lijevoj strani, u sredini pronašao Stepinskog koji lijepo prsima prima loptu i između trojice Marseilleovih braniča posprema loptu u mrežu za 2:0.

Nadu gostima probudio je Gomis na samom početku drugog poluvremena. Payet je pokrenuo akciju, lopta dolazi do Sakaija na desnoj strani, on pak vraća do Gomisa koji s deset metara, iz prvog Marseillevog udarca u okvir gola, pogađa mrežu Nantesa, lopta ulazi u gol od lijeve vratnice.

Samo minutu trajalo je veselje gostiju, Nantes iz lijepe akcije zabija za povratak na dva gola prednosti. Dubois s desne strane šalje oštru loptu na Thomassona, koji s četiri metra pogađa za 3:1 Nantesa.

Gomis je još jednom zabio za Marseille, ovog puta glavom nakon ubačaja Sansona u 61. minuti, ali gosti više od toga nisu uspjeli, Nantes zasluženo uzima sva tri boda.

Nica je na gostovanju kod Rennesa jedva uhvatila bod, nakon što su domaćini već u prvih 20 minuta dvaput zatresli mrežu Nice. U sedmoj minuti za 1:0 lijepo zabija Amalfitano, u 21. minuti već je bilo 2:0, lopta se sretno odbila do Sija, koji povećava vodstvo domaće momčadi.

Nica se ipak uspijeva vratiti u drugom poluvremenu, prvo Eysseric proigrava Donisa za 2:1 u 59. minuti, konačnih 2:2 postavio je Eysseric deset minuta prije kraja susreta. Nica, čini se, polako posustaje, trenutno za vodećim Monacom zaostaju pet bodova.

Prvi put nakon svibnja 2015. godine St. Etienne je na svom travnjaku postigao četiri pogotka. Uvjerljivo je domaća momčad svladala Lorient, po dva puta su tresli mrežu domaći igrači u svakom poluvremenu, za konačnih 4:0.

U 18. minuti poveo je St. Etienne, s desne je strane ubacio Jorginho, na drugoj vratnici Perrin neometan zabija za 1:0. Već dvije minute kasnije bilo je 2:0 za domaćine, Veretout uz pomoć braniča Lorienta zabija s ruba kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu ista priča, drugi strijelci. Na 3:0 u 58. minuti podiže Hamouma, za konačnih 4:0 uz puno sreće zabija Jorginho u prvoj minuti sudačke nadoknade.