Branimir Korać • utorak, 14.02.2017.

Trojica Hrvata noćas u NBA ligi pružili su zapažene partije. Dario Šarić s double-doubleom predvodio je Sixerse u poenima i skokovima, Mario Hezonja napokon je dosegnuo dvoznamenkast učinak u neizvjesnom dvoboju, a dvoznamenkast bio je i Bojan Bogdanović...

Dario Šarić u konkurenciji je za igrača tjedna, a i u susretu protiv Hornetsa pokazao je zašto je ušao u tu biranu konkurenciju. Još jednom odigrao je odlično, bio prvo ime Sixersa i s novim double-double učinkom predvodio je svoju momčad do 21. ovosezonske pobjede.

Uoči dvoboja Nicolas Batum izjavio je kako "garantira pobjedu" Hornetsa što je dodatno motiviralo Sixerse i nakon susreta konstantno se pričalo o tom Batumovom "obećanju". Sixersi su imali u posljednjoj dionici vodstvo 98:84, domaćin je uspio smanjiti zaostatak na samo pet poena, imao je i napad za minus dva, ali upravo Batum promašio je tricu iz kuta i bilo je jasno da će domaćin upisati novi poraz.

"Ne znam zašto ljudi rade dramu oko toga. Pitanje je bilo hoćemo li pobijediti u sljedećoj utakmici, a ja nikada neću reći da ćemo izgubiti. Nikada neću prestati vjerovati u svoje suigrače", objasnio je Batum nakon susreta.

Joel Embiid zbog ozljede i Jahlil Okafor na čijem se tradeu radi, nisu putovali s momčadi, a Šarić je za 31 minutu ubacio 18 poena (6/10 za dva, 2/7 za tri) uz 11 skokova i tri asistencije. Robert Covington dodao je 17 poena i pet skokova. Kod poraženih ponovno nije bilo Codyja Zellera kojeg je mijenjao Frank Kaminsky i susret završio s 12 poena i 11 skokova. Kemba Walker ubacio je 29 poena uz sedam skokova, a Batum 16 poena.

Orlando Magic stigao je do pobjede u gostima kod Miamija, a Mario Hezonja polako podiže samopouzdanje. Nakon vrlo loših nastupa, uostalom i vrlo rijetkih pojavljivanja na parketu, u posljednje vrijeme počeo je dobivati minutažu, a protiv Miamija odigrao je svoju možda i najbolju utakmicu ove sezone.

Pogađao je u važnim trenucima krajem treće i u četvrtoj dionici dok je rezultat bio u potpunom egalu. Orlando je na kraju odnio pobjedu, 21. ove sezone. Susret je prelomila trica Evana Fourniera minutu prije kraja čime je Orlando otišao na 113:107 i nije dopustio Miamiju ozbiljnije približavanje.

"Ovaj dvoboj samo pokazuje koliko je teška ova liga. Svaku večer imate novi izazov. Nismo bili dobri u obrani što je bio glavni problem, dopustili smo im 116 poena uz 49 posto šuta", kaže Erik Spoelstra.

Hezonja je za 16 minuta ubacio 11 poena (1/3 za dva, 3/3 za tri), a Orlando je za tricu šutirao 8/14 dok je u posljednje četiri utakmice bio na 26/110. Fournier je ubacio 24 poena, Elfrid Payton 20 uz pet skokova, a Nikola Vučević 13 uz 17 skokova. Kod Miamija Dion Waiters ubacio je 23 poena uz šest asistencija, Goran Dragić 22 poena, a Hassan Whiteside 12 poena uz 19 skokova.

Brooklyn Netsi nastavljaju bilježiti poraze, upisali su 13. u nizu i čak 15 uzastopni na domaćem parketu. Ovaj put svladao ih je Memphis koji je bio bolji sa 112:103. U završnici susreta Mike Conley uzeo je stvari u svoje ruke, ubacio 11 poena u zadnje četiri minute i poveo Grizzliese do pobjede.

Netsi su tijekom susreta bili u dvoznamenkastom zaostatku, gubili su i 16 razlike tijekom četvrte četvrtine da bi uspjeli serijom 13:4 učiniti završnicu zanimljivijom. Međutim onda se pojavio Conley i odveo Grizzliese do pobjede.

"Memphis je sjajna momčad, Conley nam je stvarao ogromne probleme", lako je detektirao uzroke poraza Kenny Atkinson.

Memphis je nastupio bez Tonyja Allena koji je dobio slobodan dan u fazi oporavka, zamijenio ga je u petorci James Ennis. Conley je bio prvo ime susreta s 32 poena i šest asistencija, a Marc Gasol dodao je 19 poena, devet skokova i osam asistencija. Kod Netsa po 17 poena ubacili su Brook Lopez (pet asistencija) i Spencer Dinwiddie. Bojan Bogdanović za 25 minuta ubilježio je 11 poena (3/4 za dva, 0/2 za tri) uz pet skokova i dvije asistencije. Inače ovo je peti uzastopni poraz Netsa od Grizzliesa.

San Antonio Spursi brzo su se oporavili od poraza u New Yorku i slavili su u gostima u Indianapolisu sa 110:106. Odlična utakmica u kojoj su i jedni i drugi igrali čvrsto i kvalitetno pa je čak i Gregg Popovich govorio o sjajnoj utakmici obje momčadi. Kawhi Leonard još jednom odigrao je sjajno s 32 poena i šest skokova, a LaMarcus Aldridge pratio ga je s 19 poena i sedam skokova. Kod poraženih Paul George ubacio je 27 poena uz šest skokova, a Myles Turner 22 poena uz šest skokova.

Oklahoma City Thunder poražen je vrlo visoko u gostima kod Washingtona u utakmici u kojoj je zaostajao čak 34 poena i uspio promašiti čak 24 šuta u nizu. Thunder je odigrao jednu od svojih najlošijih utakmica sezone i Wizardsi su puno lakše od očekivanja došli do pobjede Markieff Morris s 23 i Bradley Beal s 22 poena predvodili su domaćina, a po 17 kod gostiju ubacili su Lauvergne i Westbrook koji je šutirao iz igre 5/19.

Golden State Warriorsi upisali su deveti poraz, upravo onoliko koliko su ubilježili u prošloj sezoni kada su postavili rekordan omjer 73-9. Ovaj put teško su stradali u Denveru gdje su ih Nuggetsi pregazili njihovim oružjem. Domaćin je ubilježio čak 24 ubačaja za tri poena dok su gosti šutirali 8/32 od čega Steph Curry 1/11. Prvo ime susreta bio je Nikola Jokić s novim triple-doubleom od 17 poena, 21 skoka i 12 asistencija.

NBA:
Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 99:105 (Kemba Walker 29p, 7sk / Dario Šarić 18p, 11sk)
Miami Heat - Orlando Magic 107:116 (Dion Waiters 23p, 6as / Evan Fournier 24p)
Brooklyn Nets - Memphis Grizzlies 103:112 (Brook Lopez 17p, 5sk / Mike Conley 32p, 6as)
Indiana Pacers - San Antonio Spurs 106:110 (Paul George 27p, 6sk / Kawhi Leonard 32p, 6sk)
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 102:89 (Greg Monroe 25p, 13sk / Marcus Morris 26p, 5sk)
Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 120:98 (Markieff Morris 23p, 6sk / Joffrey Lauvergne 17p, 6sk)
Dallas Mavericks - Boston Celtics 98:111 (Yogi Ferrell 20p, 5as / Isaiah Thomas 29p, 9as)
Denver Nuggets - Golden State Warriors 132:110 (Juancho Hernangomez 27p, 10sk / Kevin Durant 25p, 5as)
Phoenix Suns - New Orleans Pelicans 108:110 (Eric Bledsoe 37p, 5as / Anthony Davis 24p, 10sk)
Utah Jazz - Los Angeles Clippers 72:88 (Derrick Favors 13p / Blake Griffin 26p, 10sk, 6as)
Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 104:109 produžetak (CJ McCollum 26p, 7sk, 5as / Tim Hardaway 25p, 7sk)