Sjajnim šutom Zvezda do visoke pobjede protiv Karpoša

Petar Jenjić • utorak, 14.02.2017.

U posljednjem susretu 22. kola regionalne ABA lige Crvena zvezda nije imala prevelikih problema kod makedonskog Karpoša, beogradska je momčad slavila rezultatom 98:61...

Košarkaši Crvene zvezde nisu imali prevelikih problema na gostovanju kod makedonskog Karpoš Sokolija. Srpska je momčad prije svega zahvaljujući sjajnim postocima šuta došla do nove pobjede, slavili su rezultatom 98:61.

Jako su dobro domaćini krenuli u susret i nakon polovice igre u prvoj četvrtini imali lijepih 15:6. Nakon nove trice Labovića domaćin je došao do dvoznamenkaste prednosti (18:8) na što je gostujuća klupa reagirala s minutom odmora. Gosti su dobro reagirali nakon kratke pauze, posebno Luka Mitrović. Zvezda se vrlo brzo vratila u utakmica i nakon poena Gudurića i Thompsona povela s 23:22, ali ipak domaćini prvih deset minuta završavaju s prednošću (24:23).

Gosti su preuzeli kontrolu nad utakmicom u drugoj dionici i polako počeli stvarati osjetniju prednosti. Činila se nestvarnim statistika beogradske momčadi koja je na poluvremenu šutirala nevjerojatnih 22/24 za dva poena. Na poluvrijeme su otišli s 12 koševa prednosti (37:49).

Nije bilo prevelikih problema za Radonjićevu momčad u nastavku susreta. Trenutno prva momčad regionalne lige samo je održavala prednost i mirno privela utakmicu prema kraju, do konačnih 98:61. Susret su zaključili s 82% šuta za dva (31/38).

Luka Mitrović bio je najučinkovitiji kod Zvezde s 15 koševa (6/8 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3), dok je Ognjen Kuzmić dodao 14 poena (6/7 za dva, slobodna bacanja 2/5).

Domaćine je predvodio Dragan Labović s 20 koševa (6/9 za dva, 273 za tricu, slobodna bacanja 2/2). Dominik Mavra zaključio je susret s pet poena (1/3 za dva, 1/4 za tricu), jednim skokom i tri asistencije za 27 minuta provedenih na parketu.