Liga prvaka, skupina A, 11. kolo, 15.02.2017, 18:30 h
Kiel 25:27 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Kiel poražen na svom parketu od Veszprema, gosti izdržali domaće nalete

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.02.2017.

U prvom susretu 11. kola Lige prvaka Veszprem je u gostima bio bolji od Kiela i slavio je s 27:25. U neizvjesnom dvoboju gosti su pobjedu osigurali u zadnjih 15 minuta kada su preuzeli i zadržali vodstvo...

Pred Kielom i Veszpremom bio je važan dvoboj u hvatanju što boljih pozicija za doigravanje. U konačnici slavili su gosti iz Mađarske koji su loše otvorili utakmicu, ali na vrijeme su se probudili i odnijeli pobjedu.

I u prvom međusobnom dvoboju Veszprem je bio bolji, slavio je u svojoj dvorani 21:19, a sada ima i bod više na ljestvici skupine A. Obje momčadi u nastavku natjecanja u grupi morat će bilježiti pobjede, čak tri momčadi nalaze se u bod razmaka i svaki bod iznimno je važan.

Domaćin je puno bolje krenuo u utakmicu, poveo je u osmoj minuti s 5:1, ali deset minuta kasnije Mađari su već bili potpuno u utakmici i poravnali su na 7:7.

Do kraja prvog poluvremena tek su domaćini u završnici uspjeli otići na plus dva, no golovima Lekaija i Sulića Veszprem je na odmor odnio 15:15.

U drugom poluvremenu Veszprem je odmah napravio seriju 3:0 i tako nastavio s dobrom igrom iz posljednjih trenutaka prvog poluvremena, Kiel se uspio vratiti i doći do poravnanja, ali nakon isključenja Brozovića gosti golovima Nilssona i Ugaldea ponovno stvaraju prednost koju nisu ispustili do kraja susreta.

Svi pokušaji Kiela da dođe do poravnanja i barem boda bili su neuspješni, gosti su održavali vodstvo i na kraju ipak slavili.

"Veszprem je zaslužio ovu pobjedu, šteta za nas jer smo sjajno krenuli u susret. Nakon što su se Mađari vratili u utakmicu, nismo pronašli način kako ih zaustaviti. Dosta smo se trudili u drugom dijelu, ali previše toga smo promašili", istaknuo je Alfred Gislason.

Kod Veszprema Momir Ilić postigao je sedam golova, a po šest su dali Laszlo Nagy i Mate Lekai. Renato Sulić zabio je dva gola, a Mirko Alilović dodao je pet obrana. Kod domaćina Niclas Ekberg zabio je sedam golova, Patrick Wiencek šest, a Domagoj Duvnjak dva iz pet pokušaja.