Bundesliga, 21. kolo, 17.02.2017, 20:30 h
Augsburg
Augsburg 1:3 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Marjan Kreševac • petak, 17.02.2017.

Prvi susret 21. kola njemačkog prvenstva odigran je na WWK Areni između FC Augsburga i Bayera iz Leverkusena. Nakon što su četiri posljednja međusobna ogleda ova dva kluba završila podjelom bodova večeras su se gosti iz Leverkusena vratili kući pjevajući nakon pobjede od 3:1...

Samo otvaranje susreta pripalo je gostima iz Leverkusena. Nakon loše postavljenog zaleđa u sedmoj minuti susreta mat situaciju imao je Kai Havertz no njegov pokušaj refleksnom reakcijom Marwin Hitz odbija u korner. Nakon udarca iz kuta još jedan lijep pokušaj glavom u režiji Chicharita koji na njegovu veliku žalost odlazi preko grede.

Igrači Augsburga bili su pod konstantnim pritiskom i imali su velikih problema u iznošenju lopte i kreaciji bilo kakvih ozbiljnijih prijetnji prema gostujućim vratima. Agresivna igra isplatila se momčadi iz Leverkusena u 23. minuti, oduzeli su loptu na sredini terena i u nekoliko brzih dodavanja izbacili Havertza na desnoj strani koji nesebično poslužuje Karima Bellarabija za apsolutno zasluženo vodstvo Bayera.

Ovaj pogodak Bellarabija ostati će zauvijek zapisan u povijesne almanahe Bundeslige, zašto? Zato što je njegovim golom dosegnuta brojka od 50000 pogodaka u povijesti njemačkog nogometnog prvenstva.

Nisu se gosti zadovoljili minimalnim vodstvom, željeli su pod svaku cijenu postići još jedan pogodak i što je ranije moguće riješiti sve dvojbe oko pobjednika. Redom su pokušavali Chicharito, Kampl i Bellarabi, ali zahvaljujući dekoncentraciji u odlučnom trenutku i sjajnim reakcijama Hitza nastojanja gostiju ostala su tek pusta želja.

Na vrhuncu gostujućeg pritiska dogodio se bljesak Ja-Cheola Kooa, imao je Koreanac idealnu priliku u 33. minuti nakon što je odlično ušao u prazan prostor, tukao, ali Bernd Leno sjajno zaustavlja njegov pokušaj. Izgledalo je u tim trenucima da se domaći polako bude i preuzimaju konce igre u svoje ruke, ali ubrzo su sami sebe pokopali.

U 40. minuti susreta pokušali su domaći nakon kornera brzo izaći u kontru no ta njihova brzopletost rezultirala je još jednom izgubljenom loptom na nekih 30 metara od vlastitog gola koja je na kraju došla do Chicharita i nakon njegovog udarca nogom odsjela u mreži.

I u drugom dijelu nastavilo se igrati u visokom ritmu s obje strane, domaći nogometaši odlučili su zaigrati hrabrije i pokušati dohvatiti nemoguće. U nekoliko navrata opasno su prijetili i definitivno su uz prikazano na terenu zaslužili barem jednom zatresti gostujuću mrežu. To im je pošlo za nogom u 60. minuti susreta kada je Koo nakon serije promašaja napokon namjestio nišanske sprave i smjestio loptu iza leđa Lena.

Nisu domaći pošteno ni proslavili pogodak, a već su se ponovno našli u rezultatskom zaostatku od dva pogotka. Krivac za to svojim drugim pogotkom na susretu u 65. minuti bio je Chicharito. Do posljednjeg sučevog zvižduka iako je bilo prilika s obje strane mreže su ostale u stanju mirovanja i gosti su ponijeli kući tri boda.

Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za goste na poziciji desnog stopera.