Bastia
Bastia 1:1 Monaco
Monaco

Luka Medić • petak, 17.02.2017.

U 26. kolu francuske Ligue 1 Bastia je kao domaćin iznenadila lidera prvenstava Monaca. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1 te su igrači Monaca propustili priliku otići, barem privremeno, na šest bodova ispred PSG-a...

U prvoj utakmici 26. kola Ligue 1 susreli su se pretposljednja Bastia i lider prvenstva Monaco. Momčad iz kneževine bila je veliki favorit u ovom dvoboju i očekivalo se da će lagano doći do nova tri boda, no to se na kraju nije ostvarilo. Hrvatski reprezentativac i vratar lidera francuskog prvenstva Danijel Subašić odradio je svih 90 minuta za svoj klub.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše prilika. Bastia je inicijativu prepustila gostima, no Monaco svoju nadmoć na terenu nije uspio pretvoriti u pogodak. Najveću priliku imali su gosti sredinom prvog poluvremena kada je Lemar iz slobodnog udarca pogodio vratnicu.

Domaćini su poveli iz jedine prave prilike na utakmici. Nakon loše izvedenog kornera domaćih, Bengtsson ubacuje loptu u peterac Monaca gdje najviše skače Diallo, no njegov udarac brani Subašić. U nastavku akcije Diallo je uspio doći do lopte i iz neposredne blizine ponovno pogađa hrvatskog vratara. Tada se oglasio sudac Turpin i pokazao prema centru. Na kraju se ispostavilo kako je prvi pokušaj napadača domaćeg sastava prešao gol crtu i uz pomoć gol tehnologije Bastia je došla do vodstva.

Do kraja poluvremena Monaco je pokušao izjednačiti, gostujući nogometaši su stvorili nekoliko lijepih prilika, ali završnica nije bila dobra. Lemar se lijepo izborio za prostor prešao je nekoliko gostujućih igrača, no u ključnom trenutku nije uspio uputiti kvalitetan udarac ka vratima domaćih. Nekoliko trenutaka kasnije u dobroj prilici bio je Mouthino, no njegov udarac brani vratar domaćih Leca. Na odmor se otišlo s 1:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, koji su se bolje snašli u nastavku susreta. Prvo je zaprijetio Danic, a nekoliko trenutaka kasnije i Diallo, no oba pokušaja brani Subašić. I nakon toga ponovno gosti preuzimaju kontrolu nad igrom i kreću po pobjedu.

U 52. minuti susreta gosti su konačno izjednačili. Toure je prošao po desnoj strani, ubacio u kazneni prostor domaćih, tamo se najbolje snašao Silva i poentirao za dugo željeno izjednačenje. Rezultat je bio 1:1.

Gosti su kao favoriti iz svih snaga pokušavali postići pogodak, Falcao je uputio lijep udarac škaricama, no lopta je otišla pored vrata domaćih, dok pokušaj Lemara, koji se lijepo oslobodio čuvara i izašao jedan na jedan s vratarom domaćih u posljednji čas čisti obrana Bastijé.

Domaći su se više koncentrirali na čuvanje boda, no imali su i oni priliku za pobjedu, 20-ak minuta prije kraja Keita se odlučio na udarac s velike udaljenosti, ali udarac nije bio suviše precizan pa Danijel Subašić nije imao previše posla oko toga.

Na kraju će domaćini biti zadovoljniji, protiv lidera prvenstva uzeli su vrlo vrijedan bod te se još uvijek nalaze na pretposljednjem 19. mjestu. Monaco je s ovom pobjedom pobjegao drugoplasiranom PSG-u na četiri boda prednosti, no Parižani imaju utakmicu manje. Ovaj rezultat tako je utrku za naslov prvaka Francuske, koja je najnapetija u posljednjih nekoliko sezona, učinio još napetijom.