MAXtv Prva liga, 21. kolo, 19.02.2017, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4219
Rijeka

Riječani ponovno slave Andrijaševića, lider preokretom do pobjede u derbiju kola

Branimir Korać • nedjelja, 19.02.2017.

Rijeka je zadržala prednost nad Dinamom koja iznosi šest bodova, uspješno je odradila opasno gostovanje u Gradskom vrtu gdje je svladala Osijek s 3:2. Domaćin je vodio s 2:1, ali uz dva gola Franka Andrijaševića u drugom dijelu Kekova momčad odnosi sva tri boda.

Odlična utakmica u Gradskom vrtu koja je potpuno opravdala naziv derbija kola. Rijeka je došla s imperativom pobjede kako bi zadržala ugodnu prednost nad Dinamom, a s druge strane Osijek je vrlo opasan domaćin i uostalom u borbi za treću poziciju na ljestvici.

Nakon vrlo dobrih nastupa na pripremama, domaćin je loše ušao u utakmicu, kao da ga je velika želja sputala i u početku nizao je početničke pogreške. Riječani to nisu znali iskoristiti sve do 18. minute kada su već trebali imati ugodniju prednost.

Nakon tih promašaja u ranoj fazi susreta, Rijeka je povela pogotkom Marka Gavranovića nakon lijepe akcije i ubačaja Stefana Ristovskog s desne strane. Napadač Riječana ostao je posve sam u petercu i lakoćom je pogodio mrežu.

Tri minute kasnije Gorgon je bio u dobroj prilici, dva puta je pokušavao, ali Mikulić je oba puta odnio pobjedu.

I onda dvije minute kasnije lijepa akcija domaćina, lopta u prostor za Ejupija koji ubacuje u sredinu gdje dolazi sam Dmitro Lopa i bez problema poravnava na 1:1.

Iako se tako nije činilo još u 20. minuti, Osijek je nakon točno pola sata igre vodio. Boban je dobio loptu u prostor, bio je koji centimetar iza leđa riječke obrane, sjurio se prema golu, Prskalo je obranio njegov pokušaj, ali lopta se odbila do Ejupija koji lijepo pogađa za preokret.

Do kraja prvog dijela pogodaka više nije bilo, ostalo je 2:1 za Osijek, no Riječani su u najmanju ruku zaslužili barem biti u rezultatskom egalu.

U drugom dijelu također puno uzbuđenja. Na pogodak se čekalo deset minuta, Vešović je odlično ubacio, a raspoloženi Franko Andrijašević snažnim udarcem glavom poravnava na 2:2.

Osječani su najbolju priliku za vraćanje vodstva imali deset minuta kasnije kada je lopta prvo zapela u bloku nakon udarca Mioča, a zatim Ejupi pucao neprecizno.

Što je susret više odmicao kraju, Rijeka je bila sve opasnije te je u 85. minuti došla i do pobjedničkog gola. Krasna asistencija Gorgona u prazan prostor za Andrijaševića koji se sjurio prema golu i zabio za konačnih 3:2.

U samoj završnici Gabrijel Boban imao je veliku priliku, s nekoliko metara pokušao je svladati Prskala, ali lopta je skrenuta u korner.

Rijeka tako na sjajan način otvara drugi dio sezone, neokrznuta je prošla teško gostovanje i ovom pobjedom napravila još jedan korak prema naslovu prvaka.