Dario Dodić • nedjelja, 19.02.2017.

Nogometaši Villarreala upisali su pobjedu na neugodnom gostovanju kod Real Sociedada, Valencia je nakon tri kola u kojima je osvojila tek bod osvojila sva tri na Mestalli protiv Athletic Bilbaa...

Nakon dva neriješena rezultata nogometaši Villarreala došli su do sva tri boda na gostovanju u San Sebastianu kod Real Sociedada. Domaća je momčad dominirala dobrim dijelom susreta, ali igrači Real Sociedada nisu uspjeli nijedan od 16 upućenih udaraca poslati u okvir gostujućeg gola.

Već u trećoj minuti prijeti Sociedad, Navas je glavom pucao malo pokraj gola. Bila je to ujedno i jedina prava prilika u prvih 45 minuta. U drugom smo dijelu vidjeli ipak više od nogometa, u 57. Vela iz slobodnjaka šalje loptu malo preko gola, 15 minuta kasnije i Berchiche je neprecizan.

Villarreal se nakon toga budi, prijete Adrian i Bruno, zaustavlja ih vratar Rulli, odnosno greda, no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pomoći za domaći sastav nije bilo, Costa je lijepo ubacio s lijeve strane, Castillejo neometan posprema loptu u mrežu za pobjedu Žute podmornice.

Valencia je na Mestalli utakmicu protiv Athletic Bilbaa riješila već u prvom poluvremenu, a posebno je domaćeg trenera Voroa razveselio pogodak Simonea Zaze, Talijan je zabio prvi gol nakon kolovoza prošle godine i prijateljskog susreta West Hama i Juventusa. Gledamo li službene susrete Zaza je posljednji put zatresao protivničku mrežu 1. svibnja 2016. godine, u pobjedi Juventusa nad Carpijem.

Iako ni gosti nisu bili bez šanse Valencia je bila konkretnija. Prvu priliku na susretu imao je Lekue za goste iz Bilbaa, lijepo je pucao, a još bolje obranio domaći vratar Diego Alves. Minutu kasnije povela je Valencia. Oteli su domaći igrači loptu gostima u opasnoj zoni, Orellana je dodaje Naniju, Portugalac poentira za vodstvo Šišmiša 1:0.

U prvoj minuti sudačkog dodatka u prvom poluvremenu Valencia je došla i do drugog pogotka, nakon nove pogreške domaće obrane. Lijepo su i brzo Valencijini igrači napravili višak, El Haddadi u priliku gura Zazu, Talijan izlazi pred Iraizoza i zabija za konačnih 2:0.