Barcelona
Barcelona 2:1 CD Leganes
CD Leganes

Branimir Korać • nedjelja, 19.02.2017.

Kada Leganes dođe na Camp Nou i stvorio toliko prilika, kada Barcelona tek iz penala u 90. minuti dolazi do pobjede protiv ovog protivnika, definitivno je znak da je Barca u teškoj situaciji. Ono što joj je u ovom trenutku ipak najvažnije su bodovi, a oni su osvojeni...

Nakon poniženja u Parizu i teškog poraza u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, Barcelona je na Camp Nou dočekala Leganes u činilo se laganijoj utakmici. Međutim bilo je sve samo ne lagano za Enriqueovu momčad, gosti se nisu uplašili, odigrali su vrlo dobru utakmicu i stvorili Barceloni ogromne probleme.

Kako je krenulo, nije se činilo da će uopće biti problema. Već u četvrtoj minuti domaćin je stigao do vodstva, Neymar je odlično proigrao Luisa Suareza na lijevoj strani, ovaj je pobjegao čuvarima i zatim ubacio u peterac za natrčalog Messija koji lakoćom šalje loptu u mrežu.

Primljeni pogodak nije psihički uništio goste koji su već u 18. minuti mogli do poravnanja. Loša reakcija Barcelonine obrane ipak nije kažnjena jer Ter Stegen dva puta brani pokušaj El Zhara.

Nakon pola sata igre domaćin je imao veliku priliku za povećanje vodstva kada su ponovno kombinirali Suarez i Messi, ali Argentinac ovaj put nije nadmudrio Iaga Herrerina koji brani njegov pokušaj.

Do kraja prvog dijela Leganes je još dva puta opasno zaprijetio, ali prvo Mantovani šalje loptu preko gola, a zatim njemački vratar još jednom odnosi pobjedu protiv El Zhara.

U drugom dijelu nije se puno toga promijenilo. Leganes je i dalje prepuštao loptu Barceloni i vrebao na pogreške kojih nije nedostajalo. U 72. minuti napokon je došao do pogotka. Unai Lopez skrenuo je loptu neposredno pred Ter Stegenom nakon udarca Machisa i gosti su izjednačili na 1:1.

Ipak gosti nisu izdržali i u 89. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina. Mantovani se našao na putu Neymaru koji pada preko njega, a sudac Villanueva bez razmišljanja pokazuje na 11 metara. Messi je siguran i Barcelona dolazi do vrijedna tri boda.

Pobjeda je upisana, Luis Enrique dobio je par dana mira, ali igra nije oduševila. Ivan Rakitić odradio je svih 90 minuta za domaćina.