Málaga
Málaga 2:1 Las Palmas
Las Palmas

Dario Dodić • ponedjeljak, 20.02.2017.

Dvobojem Malage i Las Palmasa na La Rosaledi kompletirano je 23. kolo španjolske Primere. U atraktivnoj utakmici u kojoj lijepih poteza nije nedostajalo slavila je Malaga 2:1...

U atraktivnoj utakmici na La Rosaledi Malaga je prekinula post od čak devet prvenstvenih susreta bez pobjede, deseta je bila sreća za domaćine koji su posve zasluženo s 2:1 svladali momčad Las Palmasa za koju je od prve minute zaigrao Alen Halilović. Trener gostiju koji su upisali treći uzastopni poraz u La Ligi, Quique Setien, nije mogao računati na hrvatskog napadača Marka Livaju zbog ozljede.

Od prve je minute u vršku Las Palmasovog napada priliku dobio Jese, no još se jednom nije proslavio, niti jednom nije ozbiljnije ugrozio vrata domaćeg vratara Kamenog.

Dvoboj je počeo sjajno za goste, fenomenalni Mauricio Lemos još je jednom pokazao sve čari svojeg udarca, s otprilike 25 metara iz slobodnog udarca lijepim je golom donio prednost Las Palmasu u 19. minuti.

Nakon toga Malaga pritišće i pokušava već prije kraja poluvremena doći do izjednačenja. Ne samo da su izjednačili već su i preokrenuli susret u svoju korist. Prvo je uz puno sreće spretni Pablo Fornals "svijećom" prevario gostujućeg vratara Varasa u 27. minuti. Mora se priznati da ostaje otvorenim pitanje koliko je Malagin veznjak planirao ovakav finiš iz teške situacije, a koliko je imao sreće što je lopta odsjela u jedinom dijelu mreže koji Varas nije pokrivao.

Preokret je upotpunio Malagin napadač Charles nakon lijepe akcije domaćih u 35. minuti. Keko ga je poslužio s desne strane, Charles je samo uklizao na drugoj vratnici i pospremio loptu u praznu mrežu za, kako će se kasnije ispostaviti, konačnih 2:1.

Iako prilika nije nedostajalo niti u drugom poluvremenu mreže su mirovale. Halilović je imao tek nekoliko bljeskova i jedan solidan udarac na gol Malage, ali bilo je to nedovoljno za goste da bi uzeli makar bod. Napustio je igru u 63. minuti. Malaga je posljednjih 20 minuta rezultat čuvala s igračem manje nakon što je Jose Rodriguez isključen zbog dvije javne opomene.