Caen
Caen 1:0 Nancy
Nancy

Luka Medić • utorak, 21.02.2017.

U susretu 26. kola francuske Ligue 1 Caen je s 1:0 pobijedio Nancy i tako skočio s 18. na 15. mjesto na tablici. Jedini pogodak postigao je Rodelin u prvom dijelu susreta...

U derbiju začelja francuskog prvenstva Caen je ugostio Nancy. Domaćini su tijekom većeg dijela susreta bili bolja momčad i zasluženo su došli do bodova. Hrvatski nogometaš Ivan Santini odigrao je za Caen svih 90 minuta.

Prvu priliku na utakmici imao je upravo Santini na samom početku susreta, ali njegov udarac otišao je pored gostujućih vrata.

Caen je poveo u 24. minuti, Guilbert je dodao za Rodelina koji je prošao s desne strane pored loše postavljene gostujuće obrane, ušao u kazneni prostor i mirno poentirao za vodstvo.

Do kraja poluvremena domaćini su bili bolja momčad, više su kreirali, a najbolju priliku za drugi pogodak imali su nakon pola sata igre. Yahia je bio najviši u skoku, no vratar Nancyja Chernik je odličnom obranom zaustavio novi pogodak. Gosti su u prvom dijelu imali samo jedan pokušaj prema domaćim vratima.

U drugom dijelu susreta gosti su se probudili i bili su bolji na terenu prvih 15-ak minuta, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Najveću priliku propustio je Badila koji je nakon jednog slobodnog udarca došao prvi do lopte, no nije bio u dobroj poziciji pa je njegov pokušaj vratar domaćih Vercourte bez problema zaustavio.

Kako se utakmica približavala kraju, Caen je preuzimao posjed i imao je veću inicijativu. Desetak minuta prije kraja susreta gosti su ostali s igračem manje kada je Maouassa dobio drugi žuti karton. Upravo iz tog prekida domaći su stvorili najveću priliku u drugom poluvremenu. Slobodni udarac s 20-ak metara izveo je Rodelin, pucao je izravno prema vratima, ali Chernik još jednom sprječava novi pogodak.

Tako je Caen došao do osme pobjede u sezoni, dok je Nancy ovim porazom pao na 18. mjesto na tablici.