Bundesliga, 22. kolo, 24.02.2017, 20:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 1:2 Werder Bremen
Werder Bremen

Marjan Kreševac • petak, 24.02.2017.

22. kolo Bundeslige večeras su na Volkswagen Areni otvorili Wolfsburg i Werder iz Bremena. U ogledu dva kluba iz donjeg doma prvenstvenog poretka domaći su dominirali kroz svih 90 minuta igre, no na kraju morali su priznati poraz od 1:2...

Prije početka susreta oba kluba bila su pri samom dnu tablice, gosti iz Bremena čak i u zoni ispadanja tako da su bodovi iz večerašnjeg ogleda na Volkswagen Areni bili od presudnog značaja za oba takmaca. U sličnim situacijama pod imperativom igrači na terenu znaju odigrati u grču i u većini slučajeva ne gleda se nogomet koji ostavlja bez daha.

U većini slučajeva, ali ne večeras. Domaći su bolje ušli u susret i u četvrtoj i šestoj minuti imali su prilike preko Maximiliana Arnolda i Ricarda Rodrígueza, ali nedostajalo je preciznosti. No, na žalost domaćih navijača precizan je u desetoj minuti bio Serge Gnabry i iz prve prilike doveo goste u vodstvo.

Pogodak gostiju nije umrtvio igrače Wolfsburga već naprotiv djelovao je poput katalizatora i dao im poticaj da krenu još odlučnije prema vratima Felixa Wiedwalda, ali nisu ništa naučili iz otvaranja susreta jer i dalje su prijetili, promašivali i za to primili nagradu u obliku još jednog pogotka u vlastitoj mreži. Strijelac za 0:2 nije se promijenio, Gnabry je još jednom nadmudrio domaćeg vratara.

Slavlje gostiju nije se ni stišalo kako treba, a domaći su smanjili zaostatak na jedan pogodak, u 19. minuti precizan je iz velike blizine nakon ubačaja iz kuta bio Borja Mayoral. Do kraja poluvremena domaći su skupili ukupno 18 udaraca od čega pet u okvir gola, imali loptu 67% vremena u svojim nogama, ali na odmor su ipak otišli sa zaostatkom.

Drugo poluvrijeme ista slika na terenu, jednosmjerni nogomet prema vratima Werdera, ali ponovno igra koja ne producira rezultate. Werder se na sve moguće načine branio i do kraja susreta uspio sačuvati vodstvo i otići kući s tri velika boda koja su ga lansirala van zone ispadanja.

Ismael neće svojim igračima moći prigovoriti na želji i trudu koji su prikazali, ali na realizatorskim sposobnostima svakako i to je činjenica na kojoj će morati ozbiljno poraditi ukoliko želi spasiti sezonu i svoje mjesto na klupi.