Guingamp
Guingamp 1:2 Monaco
Monaco

Luka Medić • subota, 25.02.2017.

Monaco je s 2:1 slavio kod Guingampa. Strijelci za klub iz Monte Carla bili su Glik u prvom dijelu te Fabinho s bijele točke pred sam kraj susreta, dok je počasni pogodak za domaće postigao Didot u sudačkoj nadoknadi. Tako je Monaco ponovno sam na prvom mjestu s tri boda više od Nice...

Nogometaši Monaca upisali su još jednu pobjedu s kojom su ponovno pobjegli Nici na tri boda. Lider prvenstva bio je bolji cijeli susret i zasluženo je došao do novih bodova na gostovanju kod Guingampa. Hrvatski reprezentativac u dresu Monaca Danijel Subašić odigrao je čitav susret, a kapitulirao je tek u sudačkoj nadoknadi.

Iako su gosti bili bolja momčad i zasluženo pobijedili, nije to bila neka lijepa utakmica. Prilika nije bilo previše, domaćini su prema okviru Subašićevog gola uputili svega dva udarca, dok ni gosti nisu bili previše precizni.

Gosti su poveli nakon 20-ak minuta igre i to nakon prve prave prilike koju su stvorili, ali imali su i malo sreće. Nakon jednog slobodnog udarca Lemar je poslao loptu u kazneni prostor Guingampa, napadač domaćina Briand je skočio najviše, ali poslao je loptu na drugu stativu, tamo se najbolje snalazi Glik i postiže pogodak za vodstvo gostiju.

Ostatak prvog poluvremena gosti su bili bolji sastav, imali su veći posjed lopte, ali i više ostvarenih prilika, ali to nije bila večer napadača Monaca Falcaa i Germaina koji nisu uspjeli iskoristiti prijetnje. Domaćini pak nisu uopće bili prijetnja po Subašića, bio je jedan pokušaj prema vratima, ali hrvatski vratar nije imao problema.

U drugom poluvremenu nismo gledali pretjerano lijep nogomet, a akcija nije bilo sve do pred kraj susreta. Guingamp je preuzeo inicijativu, imao je puno više lopte u svojim nogama, ali obrana Monaca je bez problema odolijevala napadima domaćih.

Gosti su se koncentrirali na kontre i polukontre, a iz jedne takve stigli su do prilike za novi pogodak. Pet minuta prije kraja, Fabinho je uposlio Mbappea, koji je izašao jedan na jedan s vratarom domaćih Johnssonom. U jednom trenutku napadač Monaca prošao je vratara domaćih i Johnssonu nije ostalo ništa drugo nego da ga ruši. Sudac Delerue je odmah pokazao na bijelu točku, a vrataru domaćih je dao žuti karton. Precizan izvođač bio je arhitekt akcije za kazneni udarac, Fabinho.

U sudačkoj nadoknadi domaći sastav uspio je postići počasni pogodak. Strijelac je bio Didot lijepim pogotkom s vrha kaznenog prostora. Dočekao je jednu odbijenu loptu i pospremio ju je pored Subašića. Didotu je to bio prvi gol nakon četiri sezone, ali ipak došao je prekasno za domaćine.

Monaco je s ovom pobjedom ponovno prvi sa 62 boda, odmakao je Nici na tri boda, a trenutno ima šest bodova više od trećeplasiranog PSG-a, koji ima utakmicu manje i sutra ga čeka veliki derbi protiv Marseillea. Guingamp je pak s ovim porazom ostao na devetom mjestu prvenstvene ljestvice.