Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:2 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • nedjelja, 26.02.2017.

Nogometaši Barcelone vratili su se barem privremeno na vrh Primere pobjedom protiv Atletico Madrida na Vicente Calderonu. Slavila je Barca 2:1, a pobjedu im je donio Leo Messi u završnici susreta...

Prokletstvo Diega Simeonea protiv Barcelone nastavilo se i u njegovoj 300. utakmici na klupi Atletico Madrida. Nikada Simeone nije pobijedio Barcelonu, iako se u početku susreta činilo da bi ova nedjelja mogla biti prekretnica, Atletico je ponovno poražen.

Nije to bila najljepša utakmica ovih momčadi, Barcelona je u prvih pola sata bila poprilično loša, dok je Atletico imao dvije solidne prilike za vodstvo, pokušali su Carrasco i Griezmann, ali sjajan je danas bio Barcin vratar Ter Stegen.

Nakon nešto manje od pola sata igre zabljesnula je Barcelona. Akciju je pokrenuo Iniesta, u završnici Neymar gura loptu do Messija, čiji udarac s 13 metara brani Oblak, u gužvi u petercu do lopte dolazi Suarez i trese mrežu, no sudac Lahoz opravdano zaustavlja igru, Urugvajac je prekršajem nad Oblakom došao u posjed lopte.

Odličnom se reakcijom iskazao Atleticov vratar i u 38. minuti, lijepo je iz slobodnjaka Messi gađao desne rašlje, no brani Oblak. Na odmor se otišlo bez pogodaka, 13. put zaredom Barcelona je poluvrijeme u La Ligi završila bez primljenog pogotka.

Suarez je mogao i morao dovesti Barcelonu u vodstvo početkom drugog dijela, lijepo ga je pronašao Messi, Urugvajac izlazi sam pred Oblaka, ali puca poprilično slabo, lopta odlazi pokraj desne vratnice Atleticovog gola.

Tri minute kasnije ponovno je u akciji Griezmann, izlazi sam pred Ter Stegena, iako je u boljoj poziciji u sredini imao sunarodnjaka Gameira Francuz se odlučuje na udarac, ponovno brani vratar Barcelone. Imao je i Godin solidnu priliku nakon ubačaja Vrsaljka, ali glavom šalje loptu preko gola.

U 64. minuti povela je Barcelona. Dugo je trajala akcija pred Oblakovim vratima, u konačnici se nakon Suarezovog udarca lopta sretno od bloka odbija do Rafinhe, koji je posprema u mrežu Atletica.

Samo šest minuta trajalo je vodstvo Barcelone, u 70. Godin nakon ubačaja Kokea glavom donosi izjednačenje Atleticu. Bunili su se Barcini igrači, možda i opravdano jer je prvi u skoku bio Saul Niguez, koji je bio u zaleđu.

Da se ne bi nakon susreta povlačili sudački repovi pobrinuo se Leo Messi u 86. minuti. Prvi pokušaj blokirao mu je požrtvovni Savić, no do lopte ponovno prvi dolazi Argentinac i zabija za pobjedu Barcelone i barem privremeno preuzimanje vrha La Lige.

Bio je ovo 22. pogodak Messija protiv Atletico Madrida i čak 13. na Vicente Calderonu.

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Atletico, bio je korektan, izuzev situacije kada je poklonio Neymaru loptu i zatim ga faulirao na 20-ak metara od Oblakovih vrata. Ivan Rakitić odigrao je posljednjih 20 minuta za Barcelonu, u igru je ušao umjesto Inieste.