Kielce i Barcelona nastavljaju utrku za prvo mjesto u obje skupine Lige prvaka

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.02.2017.

Kielce i Barcelona upisali su domaće pobjede u 12. kolu grupne faze Lige prvaka. Poljaci su svladali Szeged, a Španjolci su bili bolji od Flensburga...

Kielce nastavlja utrku za prvim mjestom u skupini i izravnim prolazom u četvrtfinale dok Szeged ispada iz te priče. Aktualni prvak Europe slavio je u 12. kolu u svojoj dvorani s 28:24 i tako ostavio Mađare na pet bodova iza prvoplasiranog Vardara.

45 minuta Mađari su se dobro držali i bili posve u utakmici, a onda je domaćin krenuo s odvajanjem, napravio seriju 6:1 i osigurao pobjedu. Ovo je gostima treći uzastopni poraz te su na taj način kompromitirali visok plasman u skupini za koji su dugo bili u igri.

U pobjedničkom sastavu Julen Aguinagalde briljirao je s osam golova iz osam pokušaja, a Manuel Štrlek dodao je četiri. Na drugoj strani Sergej Gorbok postigao je šest golova, Sandro Obranović dodao je tri, a Denis Buntić dva.

Barcelona ostaje na vrhu skupine A nakon što je u derbiju svladala Flensburg s 26:23. 11. pobjeda za Katalonce u 12 susreta posve ih približava osiguravanju prvog mjesta i izravnog plasmana u četvrtfinale što mogu učiniti pobjedom u Kielu u 13. kolu i ukoliko PSG ne upiše pobjedu kod Wisle. U protivnom odluka će biti prolongirana za posljednje kolo.

U dvoboju između Barcelone i Flensburga briljirali su vratari, na jednoj strani sjajan je bio Gonzalo Perez de Vargas s 18 obrana dok je na vratima Flensburga Kevin Möller skupio čak 21 obranu.

Već u prvom dijelu Barcelona je održavala prednost, ali susret je potpuno prelomila serija Katalonaca 4:0 na ulasku u drugo poluvrijeme. Tu su se igrači Barcelone potpuno odvojili, otišli na 18:12 i mirno priveli posao kraju.

Čak 13 igrača upisalo se među strijelce, a jedini koji nije zabio bio je Viran Morros. Najefikasniji s četiri gola bio je Valero Rivera. Kod Flensburga Bogdan Radivojević postigao je šest golova.